Reklama

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [04.04.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

Ten tydzień, jak to bywa w ostatnich miesiącach, jest na wskroś elektryzujący, bo to właśnie zelektryfikowane modele grają w nim główną rolę.

Premiera Lexus LF-Z Electrified. Oto wizja producenta na elektryczną przyszłość

Koncept, jak to koncept – na jego produkcyjną wersję liczyć raczej nie możemy, ale z pewnością elementy składowe tego nisko zawieszonego SUVa LF-Z Electrified zostaną przeniesione na samochody produkcyjne.

Lexus na rynek ma wprowadzić do 2025 roku aż 20 modeli z napędem hybrydowym, hybrydowym plug-in i czysto elektrycznym, wśród których na pewno będą królować SUVy oraz crossovery.

Tak wygląda kabina Mercedes EQS bez Hypersceen

„Elektryczna Klasa S”, czyli flagowy elektryczny model Mercedesa zadebiutuje już 15 kwietnia, ale już możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać jego kabina w kilku smakach. Zarówno z wielkim, opcjonalnym Hyperscreenem, jak i bez niego.

Premiera Kia EV6 ujawniła również wydajnościowy wariant EV6 GT

Nowa filozofia projektowania Kii czerpie inspirację z kontrastów występujących w naturze i ludzkości. Filozofia ta opiera się na pięciu kluczowych filarach projektowych: „Śmiałość dla natury”, „Radość z rozumu”, „Potęga postępu”, „Technologia dla życia” i „Napięcie dla spokoju”. W Kia EV6 tę filozofię przekuto na zupełnie nowy przód modelu, który dzierży ostre linie, agresywne światła, interesujące wykończenie progów bocznych, rozciągające się również na zderzakach i fascynujące wręcz światła na tyle.

Pierwszy dedykowany pojazd elektryczny firmy może i jest crossoverem, ale ma poziom mocy i osiągów typowy dla samochodów sportowych. Kia EV6 GT wykorzystuje bowiem dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 585 koni mechanicznych i ogromnym, natychmiastowym momencie obrotowym rzędu 740 Nm. Razem z 77,4 kWh akumulatorem napędem AWD i elektronicznym mechanizmem różnicowym rozpędza to model do setki w 3,5 sekundy, a maksymalnie do 260 km/h.

Oto Nissan Patrol Nismo 2022. Odświeżenie dobrze mu zrobiło

Nissan Patrol Nismo 2022 jest podkręconą wersją odświeżenia, którego podstawowy model (Nissan Patrol) doczekał się w 2019 roku. Długo więc przyszło nam czekać na wielki debiut tego agresywniejszego cacka. Po liftingu Nissan Patrol Nismo 2022 wygląda zdecydowanie bardziej agresywnie niż standardowy model

Względem podstawowej wersji Nissan Patrol Nismo 2022 wyróżnia się przede wszystkim przednią kartką, która teraz zyskała wzór plastra miodu ozdobionego plakietką Nismo. Za nią czai się ten sam wolnossący silnik V8 o pojemności 5,6 litra, mocy 430 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 560 Nm połączony z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. W grę wchodzi więc 30-konny wzrost względem standardowego modelu.

Nie Volkswagen a Voltswagen? Plany niemieckiej firmy w USA

Volkswagen ujawnił, że już w maju w Ameryce zmieni swoją nazwę na Voltswagen, aby zaakcentować swoje przejście na elektryczne układy napędowe, choć w USA oferuje dopiero jedno BEV – ID.4.

VW będzie jednak rozróżniał swoje pojazdy elektryczne i spalinowe. Samochody elektryczne będą miały zewnętrzną plakietkę Voltswagen, a te drugie istniejący emblemat. Marka Voltswagen pojawi się jednak natychmiast w reklamach, na jej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.