Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [04.10.2020]

Dziś dwa przerażające momenty z udziałem samochodów, cacko rodem z gry i przyszłości, zapowiedź czegoś specjalnego i chodzące samochody. W motoryzacji to był dobry tydzień.

Przerażający test kolizji. Obejrzyj co samochód robi z autobusem przy 208 km/h

Niektóre nagrania aż jeżą włosy na rękach i nie inaczej jest tym razem, bo mamy okazję obejrzeć niebywałe siły, jakie działają na samochód i autobus podczas zderzenia o nigdy wcześniej nienagranej prędkości.

Poniżej możecie obejrzeć, jak Opel Omega drugiej generacji rozpędza się do 208 km/h wyposażony w system zdalnego sterowania i z manekinami na pokładzie, aż wreszcie wbija się w bok miejskiego autobusu.

To chyba najdłuższy lot samochodu. Obejrzyjcie spektakularny wypadek podczas rajdu

Wysokie prędkości, zwodnicze zakręty, czy trasy – przed tymi wyzwaniami staje nie tylko kierowca, ale też jego pilot podczas rajdu. Co tym razem poszło jednak nie tak?

24-letni Franzus, Lucas Zielinski razem ze swoim pilotem, Mahnicem Enzo, biorą udział w powyższym nagraniu, jako ci poszkodowani, którzy przeżyli z drobnymi urazami lot samochodu i jego dachowanie po ominięciu zakrętu. Powód? Najpewniej problem z układem hamulcowym tego białego Forda Fiesty R2B.

Tak wygląda samochód z Cyberpunka 2077 w prawdziwym życiu

A jednak Mustang! Tak jak oczekiwaliśmy, Rockstar Energy Drink w ramach konkursu związanego z energetykami i Cyberpukiem 2077, postawiła na przekucie samochodu Quadra Type-66 z gry na coś rzeczywistego.

Zgodnie ze spekulacjami, w grę wszedł Ford Mustang z 1970 roku, który stał się podstawą dla tego niestandardowego, jedynego na świecie samochodu. Na zdjęciach możemy dojrzeć ciekawe felgi, dodatki z włókna węglowego, nieco uatrakcyjniony wygląd przez obecność m.in. przedniego splittera i towarzyszące grze połączenie czerni i żółci.

Zapowiedź Pagani Huayra R z nowym wolnossącym silnikiem

Pagani Huayra R jako następca modelu Zonda R został właśnie zapowiedziany w zeszłym tygodniu i dlatego wiemy, że zadebiutuje już 12 listopada. Oficjalnie powiedział o tym sam założyciel firmy Horacio Pagani.

Huayra R otrzyma nowo opracowany wolnossący silnik specjalnie dla tego modelu. Niestety teraz dodatkowe szczegóły na jego temat pozostają owiane tajemnicą, ale jesteśmy szczególnie ciekawi, czy układ napędowy jest nadal związany z Mercedesem i AMG.

Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Wygląda na to, że Hyundai swoim konceptem Elevate nie chciał się tylko pochwalić na targach CES 2019. Okazuje się, że producent ma z tym pomysłem wielkie plany i dlatego stworzył nowe studio New Horizons, które połączy doświadczenie Hyundaia w dziedzinie pojazdów, robotyki i inteligentnej mobilności, aby przesuwać granice inżynierii samochodowej i „na nowo wyobrazić sobie, jak pojazdy mogą przemierzać świat”.

Elevate został zaprojektowany z myślą o tym, aby umożliwić ratownikom możliwość pokonanie nawet tych najbardziej nieprzejezdnych przeszkód. Wszystko dzięki przymocowaniu każdego z czterech kół pojazdu do osobnej przegubowej, wysuwanej “nogi”. Ta posiada aż pięć części, w których może się zginać, podczas gdy każde koło posiada własny silnik.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News