Reklama

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [10.01.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W ubiegłym tygodniu jedna z marek zaliczyła start nowej ery, ktoś zajął się oceną samochodów z hitu CD Projekt Red, a oferta Volkswagena w Polsce nieco się powiększyła. To oczywiście nie wszystko.

Samochody Cyberpunka 2077 pod okiem profesjonalnego projektanta

Jak Frank Stephenson, który w swoim życiu zaprojektował m.in. kultowe Maserati MC12 ocenił samochody z Cyberpunka 2077? Sprawdźcie to powyżej, o ile po drodze Wam z językiem angielskim (napisy pomogą) i chcecie poznać zdanie profesjonalisty na temat m.in. Quadra Turbo-R V-Tech, które porównał do Ferrari Testarossa.

Nowa era marki Kia rozpoczęta w sylwestrowym stylu

Teraz ruch, który inspiruje (Movement that inspires), a nie moc, która zaskakuje, będzie podstawą dla Planu S firmy, o którym więcej dowiemy się 15 stycznia. Wtedy to Kia podzieli się szczegółami dotyczącymi zmian w asortymencie swoich produktów i ogłosi pięć dużych premier w 2021 roku.

Volkswagen Arteon eHybrid i R już dostępny

Od dzisiaj można w Polsce zamawiać dwie nowe odmiany – 320-konnego Arteona R i Arteona eHybrid z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in. Topowy Arteon R został zaprojektowany przez dział Volkswagena R i jest napędzany przez 2-litrowy silnik YSI (EA888 evo4) z turbodoładowaniem, oferujący 420 Nm momentu obrotowego i 320 koni. Stąd możliwość rozpędzenia się do setki w 4,9 sekundy.

Z kolei Arteon eHybrid, to już mniej wydajny, ale bardziej komfortowy i przyjazny środowisku model. Całkowita moc jego hybrydowego zespołu napędowego wynosi 218 KM, a maksymalny moment obrotowy sięga 400 Nm, skąd bierze się sprint do setki w 7,8 km/h.

Nowy elektryczny sedan Xpeng na pierwszym zwiastunie

Dziś otrzymaliśmy pierwszy zwiastun nowego elektrycznego sedana chińskiego rywala Tesli, o którym nie wiemy w rzeczywistości nic. Możemy być pewni tylko tego, że wykorzysta zapewne technologie i rozwiązania znane z modelu P7, ale kto wie, czy będzie oferował wyższe, czy niższe możliwości od niego?

Najciekawsze koncepty samochodów 2020 roku

Jeśli ciekawi Was, co najbardziej zaskoczyło nas w poprzednim roku na rynku samochodów w kwestii ich koncepcyjnych wydań, to wrzućcie na ruszt nasz artykuł, który traktuje o pięciu konceptach.

Dla wyjaśnienia, producenci samochodów traktują swoje koncepcyjne projekty na wiele sposobów. Dla jednych niektóre projekty są bezpośrednim pokazaniem, czego możemy oczekiwać po danym modelu, dla drugich są one zapowiedzią stylistycznych zmian w całej ofercie marki, a dla trzecich swoistym pochwaleniem się, na co stać inżynierów i projektantów.