Reklama

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [17.01.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

Od dawna powtarzam, że ta dekada XXI wieku będzie dla rynku samochodów dekadą wielkich zmian i wieści na temat elektrycznych modeli tylko to podkreślają.

Elektryczny NIO ET7 chwali się zasięgiem 1000 km

Chińska firma NIO ujawniła elektrycznego sedana ET7, którego napędza para silników elektrycznych o maksymalnej mocy 480 kW i 850 Nm momentu obrotowego, co gwarantuje sprint do setki w 3,9 sekundy. Jednak to nie osiągi prędkości zadziwiają w nim najbardziej

NIO wspomina, że ET7 będzie w stanie przejechać ponad 1000 km na jednym ładowaniu, kiedy w ofercie pojawi się 150 kWh zestaw akumulatorów. Klienci będą mogli też wybrać 70 i 100 kWh zestaw o zasięgu kolejno 500 i 700 km… ale wedle oceny NEDC, a więc tej najmniej rygorystycznej.

Elektryczny samochód Sony w testach. Produkcja jednak możliwa!

Rok temu Sony zaskoczyło wszystkim swoim własnym samochodem, a niedawno odnowiło to uczucie, kiedy okazało się, że firma rozpoczęła testy prototypu na drogach publicznych w pobliżu centrum inżynieryjnego w Grazu w Austrii. Dla przypomnienia, początkowo wspominano, że VISION-S jest tylko platformą pokazową dla technologii Sony.

Sony nie wspomniało ani słowem o planach produkcyjnych, co oznacza, że ​​jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim VISION-S trafi w ręce klientów. Jest to jednak i tak spora zmiana, jako że ten model nie miał w rzeczywistości trafić do sprzedaży, kiedy został ogłoszony po raz pierwszy.

Porsche Boxster 25 2021 składa hołd oryginałowi z 1996

W ramach specjalnego rocznicowego wydania Boxstera, składającego hołd oryginałowi, model Boxster 25 2021, który powstanie w nakładzie tylko 1250 egzemplarzy, zyskuje tylko inny wygląd w formie pakietu, który czerpie inspirację z samochodu koncepcyjnego Boxster.

Te oczywiste elementy, to zmienione przednie i boczne wloty powietrza, naszywki i koła ​​kontrastujące ze srebrnym metalicznym wykończeniem, tak jak to miało miejsce wiele lat temu.

Alpine jako elektryczna marka Renaulta. Trzy modele zapowiedziane

Renault zgodnie z plotkami, które towarzyszą nam od wielu miesięcy, postanowił przekształcić producenta samochodów sportowych Alpine w swoją własną elektryczną markę. Wszystko to w ramach ogłoszonego właśnie radykalnego planu strategicznego „Renaulution”, który ma na celu uczynić markę Alpine rentowną do połowy dekady.

Finaliści Europejskiego Samochodu Roku 2021 ujawnieni

Już 1 marca poznamy zwycięzcę konkursu Europejskiego Samochodu Roku 2021, a dziś mamy okazję podejrzeć, które modele zawalczą o ten tytuł. Poniższa siódemka jest owocem pierwszego przesiewu, biorącego pod uwagę 29 modeli. Oto lista:

  1. Citroen C4
  2. Cupra Formentor
  3. Fiat New 500
  4. Land Rover Defender
  5. Skoda Octavia
  6. Toyota Yaris
  7. Volkswagen ID.3