Elektryczny NIO ET7 chwali się zasięgiem 1000 km

Elektryczny NIO ET7, NIO ET7, premiera NIO ET7, zasięg NIO ET7,

Chińska firma samochodowa ujawniła właśnie swój nowy elektryczny NIO ET7, który z czasem doczeka się zestawu akumulatorów o niebywałej pojemności.

Elektryczny NIO ET7

Jako „chińska Tesla” NIO zasłynęła już na tamtejszym rynku swoimi samochodami elektrycznymi, wśród których nowością jest sedan ET7 z imponującym układem napędowym. Sporo emocji budzi nie tylko obecność dwóch silników (180 kW na przedniej osi i 300 kW na tylnej) o łącznej maksymalnej mocy 480 kW, ale też 850 Nm momentu obrotowego, co przekłada się na sprint do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Czytaj też: Kiedy zobaczymy Alfa Romeo Tonale w produkcyjnej wersji?
Czytaj też: Elektryczny model Kia i Genesis potwierdzony na 2021 rok
Czytaj też: Miłośnicy firmy Kia. To już jutro!

Gdyby tego było mało, NIO wspomina, że elektryczny sedan ET7 będzie w stanie przejechać ponad 1000 km na jednym ładowaniu, kiedy w ofercie pojawi się 150 kWh zestaw akumulatorów. Klienci będą mogli też wybrać 70 i 100 kWh zestaw o zasięgu kolejno 500 i 700 km… ale wedle oceny NEDC, a więc tej najmniej rygorystycznej. Warto więc odjąć od tych wartości z 10-20% zasięgu, żeby otrzymać odpowiednik zasięgu WLTP.

Czytaj też: Odświeżone Audi A8 2022 wyszpiegowane po raz pierwszy
Czytaj też: Filtry kabinowe Kurumaku Hondy zabiją każdego wirusa
Czytaj też:
 To najszybsza Toyota MR2 na świecie z sercem Hondy

Gdyby tego było mało, elektryczny NIO ET7, którego ceny zaczynają się od około 254000 zł w Chinach, ma też całą masę sensorów. Te z czasem mogą zapewnić w pełni autonomiczne możliwości samochodowi, jako że firma ma w planach regularne ulepszenia tego systemu.

Pierwsze sedany ET7 trafią do klientów już w pierwszym kwartale 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News