Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [23.05.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

Po ostatnich targach motoryzacyjnych nastał sezon ogórkowy na wielkie ujawnienia i zapowiedzi, ale po to nas macie, żebyśmy podrzucali Wam te same najważniejsze ciekawostki ze świata samochodów.

Futurystyczny elektryczny skuter BMW wyszpiegowany w testach

BMW ewidentnie szykuje się do podboju elektrycznych dwukołowców, co wprawdzie praktykuje już modelem C Evolution z 2013 roku, ale sami odpowiedzcie sobie na pytanie, kiedy ostatnio o nim słyszeliście. No właśnie. Są jednak szanse, że o dwukołowym BMW z napędem elektrycznym będziemy wkrótce słyszeć częściej, jako że firma pracuje nad produkcyjnym wydaniem Definition CE 04, które widzieliśmy przed rokiem w formie konceptu, a teraz widzimy w testowanym prototypie.

Jedyny w swoim rodzaju Abarth 1000 SP zaprezentowany

Zacznijmy może od wyjątkowego modelu, który powstał tylko po to, aby uczcić pamięć zarówno twórcy, jak i samego 1000 SP Prototipo. Mowa o Abarth 1000 SP, który jest większym, lepszym, wydajniejszym i lepiej wykonanym oryginałem, zapewniającym lepszą aerodynamikę oraz ergonomię podczas jazdy.

Wedle zapowiedzi wnosi jeszcze wyżej podstawowe trzy filary oryginału, a więc lekkość, aerodynamikę i świetne właściwości jezdne. Wszystko to opakowano w iście włoskie obłe kształty o równie często łączonej z włoską motoryzacją odcieniem czerwieni.

Pierwszy elektryczny samochód Lamborghini wreszcie w świetle informacji

Wreszcie Lamborghini uznało, że elektryczne układy napędowe rozwinęły się wystarczająco, aby być godnymi do zasilenia zupełnie nowego modelu marki. Firma ogłosiła swoje plany co do podbijania rynku EV i choć główne skrzypce w najbliższej przyszłości Lamborghini odegrają hybrydy, to w połowie obecnej dekady doczekamy się całkowicie elektrycznego modelu.

Przyspieszenie planów w drugiej połowie dekady będzie dedykowane pojazdom w pełni elektrycznym z wizją czwartego modelu w przyszłości. Po raz kolejny innowacje technologiczne w tej fazie będą ukierunkowane na zapewnienie niezwykłych osiągów i umieszczenie nowego produktu na szczycie swojego segmentu.

Jeszcze wydajniejsze Porsche Cayenne Coupe nadchodzi wielkimi krokami

Wygląda na to, że Porsche Cayenne Turbo doczeka się wydajniejszej konkurencji, która jednak nie dorówna wydaniu Turbo S E-Hybrid. Mowa o tajemniczym na tym moment modelu, który otrzyma nie tylko solidny wzrost mocy, ale też aktywny pakiet aerodynamiczny z włókna węglowego wraz z większymi kanałami powietrznymi do chłodzenia tradycyjnego, ulepszonego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Porsche Cayenne GTS 2021, Porsche Cayenne GTS, Cayenne GTS 2021, nowe Porsche Cayenne
Cayenne GTS 2021