Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [27.12.2020]

najciekawsze-newsy-tygodnia-motoryzacja-18-10-2020

W tym tygodniu tradycyjnie działo się wiele w motoryzacyjnym półświatku, a my zebraliśmy dla Was jedną z najbardziej zdywersyfikowanych paczek newsów w historii naszych podsumowań.

Elektryczny sedan Volkswagena zabije Passata

Volkswagen ID Vizzion, a więc koncept, który w 2023 roku zaowocuje konsumenckim elektrycznym sedanem marki, wypleni z rynku kultowy wręcz model – Passata.

Według nieoficjalnych informacji ten elektryczny sedan Volkswagena otrzyma akumulator o pojemności 84 kW, pozwalający na przejechanie do 700 km oraz wybór napędu na tył i wszystkie koła z czasem sprintu do setki w 5,6 sekundy.

Mercedes Hyperscreen na zwiastunie. Ten ekran zdominuje każde wnętrze

Mercedes-Benz MBUX Hyperscreen to system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji niemieckiej marki, który zostanie ujawniony już 7 stycznia podczas cyfrowej wersji targów Consumer Electronics Show w 2021 roku.

Firma nie ujawnia na jego temat zbyt wiele, ale twierdzi, że oprogramowanie Hyperscreen zawiera teraz sztuczną inteligencję do obsługi systemów informacyjno-rozrywkowych, klimatyzacji i szeregu funkcji pojazdu.

Nowy elektryczny samochód Volvo zapowiedziany

Volvo ze swoim ambitnym planem oferowania tylko elektrycznych samochodów do 2030 roku ma pełne ręce roboty, a częścią tej roboty jest nowy elektryczny model marki.

Suvy dla volvo, VOLVO Suvy

Najbliższym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu jest ujawnienie przez Volvo nowego BEV już 2 marca 2021 roku. Wtedy to nieznany nam model pokaże się w pełni, pokazując swoje linie nadwozia, bazującego na architekturze CMA.

McLaren Sabre ujawniony, jako najmocniejszy McLaren

W rzeczywistości McLaren Sabre nie jest „kolejnym samochodem McLarena”, a cackiem stworzonym wyłącznie na zlecenie klienta. Odpowiada za niego oddział MSO firmy, który dostał zamówienie na wyprodukowanie 15 egzemplarzy tego wyjątkowego McLarena.

Chociaż nie znamy wielu szczegółów, wiemy, że zamiast hybrydowego napędu, McLaren Sabre dzierży tylko V8 silnik z podwójnym turbodoładowaniem (najpewniej 4-litrowy) o mocy 824 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego.

Smutna wiadomość o modelu Volkswagen E-Golf

Kiedy nowe przychodzi, stare musi zrobić mu miejsce i tak też jest w przypadku E-Golfa oraz nowych modeli ID Volkswagena. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nadszedł już czas na tego elektrycznego hatchbacka z 2014 roku, który był produkowany do lata 2020 roku.

Wyjątkowy, bo ostatni egzemplarz modelu Volkswagen E-Golf pochodzi z fabryki Volkswagena w Dreźnie, w której od marca 2017 roku wyprodukowano łącznie 50401 egzemplarzy. Produkowano go jednak również w Wolfsburgu, a łączny nakład sięgnął 145561 egzemplarzy w ciągu ponad siedmiu lat.