Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny sedan Volkswagena zabije Passata

Elektryczny sedan Volkswagena, ID Vizzion Volkswagen

Volkswagen pracuje obecnie nad produkcyjną wersją swojego koncepcyjnego ID Vizzion, mając na celu wprowadzenie go do sprzedaży w 2023 roku. Wiele wskazuje na to, że ten elektryczny sedan Volkswagena zabije Passata.

Elektryczny sedan Volkswagena

Nowe informacje na ten temat dotarły do nas prosto od Automotive News Europe, według którego ten elektryczny sedan Volkswagena powstaje pod kryptonimem Aero-B. Ponoć to cacko otrzyma akumulator o pojemności 84 kW, który zapewni imponujący zasięg 700 kilometrów w teście WLTP. Ponadto ładowanie o mocy nawet 200 kW pozwoli pojazdowi odzyskać zasięg na przejechanie do 230 kilometrów w ciągu 10 minut.

Czytaj też: Najtańszy elektryczny Volkswagen ID.1 da początek EV Skody?
Czytaj też: Ceny Volkswagena Tiguan R w Polsce
Czytaj też: Elektryczny SUV coupe Volkswagena, to jednak ID.4 GTX

Idąc dalej w nieoficjalne jeszcze informacje, VW ma oferować tego elektrycznego sedana z napędem na tylne (czas przyspieszenia do 100 km/h rzędu 8,5 sekundy) i wszystkie koła (do setki w 5,6 sekundy).

Czytaj też: Kolejny sedan pójdzie w zapomnienie, a to kultowy w Polsce Volkswagen
Czytaj też: 
Tańsze elektryczne samochody Volkswagena już rozwijane
Czytaj też: Volkswagen XL1 jako najbardziej wyjątkowy produkcyjny samochód VW

Spodziewamy się, że model produkcyjny będzie wyglądał podobnie do koncepcji Vizzion, ale zespół ponoć kładzie duży nacisk na wyrzeźbienie nadwozia w celu uzyskania maksymalnej wydajności aerodynamicznej.