Reklama

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [28.03.2021]

Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [14.02.2021]

W ostatnim pełnym tygodniu marca Anno Domini premierę zaliczyły cztery ważne samochody, a pewna kultowa, choć niszowa marka, ujawniła zwiastun modelu, będącego kolejnym krokiem dla przyszłości BEV.

Premiera Aston Martin Vantage F1 Edition. Więcej mocy i aerodynamicznego sznytu

Aston Martin Vantage F1 Edition jest tym samym samochodem, którego widzieliśmy przy ujawnieniu samochodów bezpieczeństwa firmy na nowy sezon F1. Jego 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem od AMG, został podkręcony pod kątem mocy do 535 koni mechanicznych, a więc o 25 KM więcej względem tradycyjnego Vantage. Moment obrotowy pozostał jednak na tym samym poziomie 685 Nm. To jednak nei wszystkie zmiany.

Nowy Bentley Continental GT Speed, to najwydajniejszy model marki

Jako wydajniejsza wersja modelu Continental GT, Bentley Continental GT Speed nie bez powodu zyskał bardziej agresywny wygląd i odznakę Speed. Jego najważniejszym elementem jest mocniejszy o 25 koni 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia moc rzędu 660 koni mechanicznych oraz 900 Nm momentu obrotowego. To jednak nie jedyny powód, dlaczego ten Bentley jest najwydajniejszym modelem marki.

Wielka premiera Kia K8. Luksusowy sedan z nowym designem marki

Oto i ona – zupełnie nowa Kia K8, czyli nowa generacja modelu o nazwie K7/Cadenzaa. Flagowy wariant modelu jest napędzany 3,5-litrowym silnikiem benzynowym V6 o mocy 300 koni mechanicznych, czyli o 10 KM więcej względem poprzedniej generacji, co po stronie momentu obrotowego wynosi wzrost o 16 Nm, czyli do 359 Nm. Najważniejszą nowością jest dodanie układu napędu na wszystkie koła do tego wariantu z ośmiobiegowym automatem, ale szereg zmian w komforcie jazdy jest tutaj zdecydowanie najważniejszy.

Wydajniejszy elektryczny Mini John Cooper Works na zwiastunie

Na temat tego modelu na zwiastunie nie wiemy zbyt wiele, ale to, że będzie to po prostu wydajniejszy elektryczny Mini John Cooper Works jest praktycznie pewne. Dla przypomnienia, ten standardowy model ma moc rzędu 185 koni mechanicznych i 270 Nm momentu obrotowego, zapewniając przyspieszenie od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 7,3 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi z kolei 150 km/h.

Premiera BMW Alpina B8 Gran Coupe 2022, czyli ekskluzywnego rywala M8

Gdyby tak pominąć samo nazewnictwo, Alpina B8 Gran Coupe 2022 można byłoby nazwać trzecią wersją BMW Serii 8 o bardziej wyszukanym i agresywnym wyglądzie, jak również okazalszej dozy komfortu i luksusu w kabinie.

B8 Gran Coupe może pochwalić się wysoką mocą 620 KM i momentem na poziomie 800 Nm z 4,4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Dzięki temu Alpina B8 osiąga prędkość 96, 5 km na godzinę w 3,3 sekundy, a jej maksymalna prędkość 323 km/h stawia B8. W pierwszym przypadku jest nieco wolniejsza od wersji M BMW, ale w drugim już je przewyższa.