Reklama
aplikuj.pl

Najgorsze hasła 2020 roku – nimi nie zabezpieczycie niczego

NordPass podało listę najpopularniejszych i zarazem najgorszych haseł w 2020 roku. Patrząc na nie od razu widzimy, że nie stanowią one najmniejszego zabezpieczenia. A które z nich jest najpopularniejsze? Zobaczcie sami.

Tych haseł lepiej nie ustawiać – najgorsze hasła 2020 roku

Obecnie wciąż słyszymy o różnych rodzajach cyberprzestępstw i włamań na źle zabezpieczone konta. Czasem jest to Facebook, czasem mail lub konta w różnych serwisach. I choć cały czas przypomina nam się o tym, by hasło było odpowiednio skomplikowane i trudne do odgadnięcia, to nadal ludzie używają np. 123456…

Choć może wydawać się to zabawne, to okazuje się, że według opublikowanej przez NordPass listy 200 najpopularniejszych haseł „zabezpieczających” to właśnie te sześć następujących po sobie cyfr jest używanych najczęściej. A przecież to żadne zabezpieczenie, bo zwykle to pierwszy pomysł, na jaki wpadamy przy wpisywaniu hasła, którego nie znamy. Z informacji na stronie wynika, że hasło „123456” zostało odkryte aż 23,5 mln razy! Można je złamać w mniej niż sekundę, podobnie jak „123456789”, które znalazło się na drugim miejscu. Na trzecim widzimy „picture1” i tu już trzeba się bardziej nagłowić, bo aż 3 godziny.

Czytaj też: Sprzedający na Allegro dopłacą do darmowej dostawy Smart!
Czytaj też: Nowe aktualizacje Map Google wpłyną na bezpieczeństwo podczas pandemii
Czytaj też: Google chce uniemożliwić korzystanie z telefonu podczas jazdy

Na kolejnych miejscach zobaczymy hasła pochodzące od imion, lub wariacje „qwerty” + jakieś dodatki. Okazuje się, że nawet „superman” nie ochroni nas przed włamaniem na konto… Pełną listę znajdziecie tutaj, a my pokazujemy tylko niechlubną pierwszą dziesiątkę.

NordPass podpowiada też w jaki sposób stworzyć silne hasło. Zaznaczają, że powinno być ono różne dla każdego konta, a im dłuższe, tym lepsze. Używaj kombinacji małych i wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych, a także zmieniaj je przynajmniej co 90 dni. Zachęcają również do używania generatora haseł i menedżera, który pomoże nie tylko stworzyć unikalne hasło, ale również je zapamiętać przechowując w bezpiecznym miejscu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News