Nie bez przyczyny polska złota jesień ma coraz więcej entuzjastów. Kolorowe liście, ciepłe promienie słońca i długie wieczory spędzane przed ulubionym filmem to idealna recepta na powakacyjną nostalgię. A jaki film wybrać na tę porę roku? Oczywiście jedną z najlepszych polskich produkcji!
CANAL+ telewizja przez internet przygotował dla widzów nie lada gratkę – polskie hity kinowe ostatnich lat na wyciągnięcie ręki dla wszystkich użytkowników serwisu! Wśród nich znajdzie się „Supernova” – jeden z najciekawszych debiutów rodzimego kina ostatnich lat nagrodzony jako najlepszy pełnometrażowy film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey (Ficmonterrey) w Meksyku. We wrześniu na platformę trafiła również głośna produkcja Jana Komasy „Sala samobójców. Hejter” oraz zdobywcy Złotych Lwów w 2019 roku – „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland oraz „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy.
Te i inne polskie produkcje obejrzycie w CANAL+ telewizja przez internet na dowolnym ekranie, bez konieczności podpisywania stałej umowy, z pierwszym miesiącem za darmo. Wystarczy zarejestrować się na stronie ogladaj.canalplus.pl i cieszyć się dostępem do doskonałego rodzimego kina.
Supernova (dramat, dostępny od 25 września)
Tragiczny wypadek i walka klas. Wybuchowy film Bartosza Kruhlika, wyróżniony w Gdyni nagrodą za reżyserski debiut. Wypadek na wiejskiej drodze. Rozpędzona rządowa limuzyna potrąca matkę z dwójką dzieci. Na miejsce przybywają policjanci, a także ludzie z okolicy, którzy chcą dokonać samosądu. Sytuacja eskaluje i grozi wybuchem. Młody reżyser Bartosz Kruhlik przedstawia dramat o intensywności thrillera. Jego film został uhonorowany nagrodą za najlepszy debiut na festiwalu Gdyni.
Sala samobójców. Hejter (dramat, już dostępny)
Jak zrobić karierę w czasach nienawiści? Szokująco aktualny thriller w reżyserii Jana Komasy, twórcy „Bożego Ciała”. Tomek, chłopak z nizin, desperacko marzy o społecznym awansie. Gdy zostaje wyrzucony ze studiów prawniczych, zatrudnia się w firmie PR-owej, której specjalnością są kampanie oszczerstw. Jan Komasa, twórca nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”, kreśli obraz dzisiejszej Polski jako kraju ogarniętego plagą nienawiści – strefy wojny, gdzie najwięcej skorzystać mogą ludzie bezstronni i cyniczni.
Obywatel Jones (film historyczny, już dostępny)
Szok i oburzenie; obywatel Jones odkrywa prawdę o tym, co dzieje się w ZSRR. Oskarżycielski film historyczny w reżyserii Agnieszki Holland. Gareth Jones przybywa do ZSRR, chcąc przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu dowiaduje się o pladze głodu na Ukrainie. Zszokowany i oburzony, zrobi wszystko, aby świat poznał prawdę. Czy jednak świat będzie go słuchał? Agnieszka Holland przedstawia film historyczny, w którym pobrzmiewają echa współczesnych wydarzeń. Oskarżycielski „Obywatel Jones” zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni.
Ikar. Legenda Mietka Kosza (film biograficzny, dostępny od 27 września)
Dawid Ogrodnik jako niewidomy jazzman. Obsypany nagrodami film biograficzny w reżyserii Macieja Pieprzycy. Mieczysław Kosz – legenda polskiego jazzu. Niewidomy, który potrafił grać na pianinie z niebiańskim polotem. Ikar, który zmarł w wieku dwudziestu dziewięciu lat. O tej wybitnej i tragicznej postaci opowiada Maciej Pieprzyca, reżyser „Chce się żyć” oraz „Jestem mordercą”. Jego film zdobył wiele wyróżnień, w tym Srebrne Lwy i nagrodę za główną rolę Dawida Ogrodnika na festiwalu w Gdyni.
Pan T. (film biograficzny już dostępny)
Inteligent, elegant, buntownik. Oto pan T. – kolorowy ptak zamknięty w klatce socjalistycznej Polski. Pan T. jest pisarzem i indywidualistą, prawdziwym arystokratą ducha, któremu niestety przyszło żyć w Polsce Ludowej. Elegancki i enigmatyczny, kursuje po Warszawie lat 50., wyglądającej trochę jak z Barei, a trochę jak z Kafki. Obrazy codzienności pana T. urozmaicają jego literackie fantazje. Stylowy, czarno-biały film z Pawłem Wilczakiem w roli głównej.
CANAL+ zadbał również o tych widzów, którym wciąż mało rodzimych produkcji i chcieliby cieszyć się nimi dłużej. W serwisie można znaleźć także najlepsze polskie seriale, dzięki którym nikt nie będzie się nudzić w długie, jesienne wieczory:
Belfer
Śmierć dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością Dobrowic. W tym samym czasie zjawia się tam nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły, Paweł Zawadzki. Rozpoczyna własne śledztwo. Chociaż wszyscy mieszkańcy się znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt niczego nie powie. Belfer zostaje sam.
Żmijowisko
Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili.
Kruk. Szepty słychać o zmroku
Na Podlasiu dochodzi do porwania nastolatka. W tym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk zostaje oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał. Musi zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną prawdą o swojej przeszłości.
Misja Afganistan
Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie – serial wojenny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji. Historia ludzi o różnych przekonaniach, wartościach i doświadczeniach, których połączył Afganistan.
13 posterunek
Losy grupy policjantów, którzy pełnią służbę na trzynastym posterunku.
Mały Zgon
Serial zabiera widzów w porywającą, kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, rodzimych gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków.
Nielegalni
Konrad Wolski, szef elitarnej komórki polskiego wywiadu, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP.
Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News