Reklama
aplikuj.pl

Claw 2.0, czyli nieco większy najmniejszy multitool na świecie

Claw 2.0, najmniejszy multitool na świecie

W 2018 roku pierwowzór Claw 2.0 sprzedał się w nakładzie ponad 100000 egzemplarzy. Teraz z kolei o uwagę prosi nieco większy najmniejszy multitool na świecie.

Drugi najmniejszy multitool na świecie, czyli Claw 2.0

Odpowiadająca za te gadżety firma Malboro & Cane uważa, że tak jak Claw był najmniejszym multitoolem na świecie, ulepszona na podstawie sygnałów od klientów wersja 2.0 jest już tym drugim najmniejszym. Claw 2.0 ma jednak te same funkcje swojego poprzednika, ale dzięki małemu powiększeniu zyskuje szereg nowych możliwości.

Czytaj też: Multitool Wolf Tooth dla rowerzystów ma w rękawie 17 funkcji
Czytaj też: Ta bransoleta to najlepszy multitool na świecie
Czytaj też: Tańsze i lżejsze multitoole od Leatherman w serii ”Free”

Claw 2.0 nie mierzy już mniej niż 2,54 długości, jak oryginał, ale nadal nie przekracza wielkości 5 cm, co sprawia, że nada się idealnie jako brelok do kluczy. Podczas gdy głównym zastosowaniem Clawa było otwieranie butelek, działanie w formie śrubokrętu płaskiego, byciem przecinakiem do pudełek, zszywaczem, krzesiwem i otwieraczem do puszek, Claw 2.0 może to i więcej.

Twórcy dodali to tego multitoola sześciokątny śrubokręt 1/4 cala oraz miniaturowy sześciokątny precyzyjny śrubokręt 1/6 cala do pracy z mniejszymi przedmiotami. Rzeźbiona końcówka ostrza Claw 2.0 jest z kolei precyzyjnie zaprojektowana z kątami obliczonymi, aby zapewnić odpowiednią siłę docisku i dźwignię podczas podważania trudnych urządzeń.

Czytaj też: Sprytny multitool Daysaver dla rowerzystów dosłownie uratuje Wam dzień
Czytaj też: Czy to król rowerowych narzędzi? Z tym multitoolem zrobicie wszystko!
Czytaj też: Tytanowy multitool EATI, żeby biwak był jeszcze lżejszy

Przy tym wszystkim Claw 2.0 z tytanu klasy 5 jest pozbawiony ostrych krawędzi, aby chronić kieszenie użytkowników i kosztuje na Kickstarterze 29$ z wysyłką przewidzianą na lipiec 2021 roku.