Nie żyje Max von Sydow. Odchodzi od nas kolejna legenda kina

Max von Sydow, zmarł Max von Sydow, Max von Sydow Ingmar Bergman, Ingmar Bergman,

Max von Sydow zmarł w wieku 90 lat. Legendarny aktor zagrał w wielu filmach i serialach, w tym w Grze o Tron oraz Gwiezdnych Wojnach.

Max von Sydow urodził się 10 kwietnia 1929 roku w szwedzkim mieście Lund, był aktorem filmowym, serialowym i teatralnym. Szwedzki aktor zagrał w ponad 100 produkcjach, a sławę zyskał dzięki współpracy z Ingmarem Bergmanem, grając w 11 filmach reżysera. Scena z Siódmej pieczęci, gdzie wcielił się w powracającego z wyprawy krzyżowej rycerza iw jednej ze scen grał w szachy ze Śmiercią na zawsze zapisała się w historii filmu. Szwedzki aktor zagrał też Trójoką Wronę w Grze o Tron, Ojca Merrina w Egzorcyście, Cesarza Ming we Flashu Gordonie i wiele, wiele innych ról, za które będziemy go wspominać. Von Sydow pojawił się nawet w Gwiezdnych Wojnach: Przebudzenie Mocy, gdzie zagrał Lor Sana Tekka.

Ostatnim filmem, w którym Max von Sydow zagrał był Kursk z 2018 roku. Aktor był dwukrotnie nominowany do Oscara (za role w Pelle zwycięzca i Strasznie głośno, niesamowicie blisko). Jego role w Egzorcyście i hawajach przyniosły mu nominacje do Złotych Globów.