Reklama
aplikuj.pl

Niewielki domek na kółkach z przyzwoitą kuchnią

dom na kółkach, Baluchon, Temeraire, French Tiny Home

Wyobrażacie sobie mieszkać w tak niewielkim mieszkaniu French Tiny House, z którym moglibyście zwiedzić pół świata?

Zacznijmy może od wyjaśnienia terminu, na który się pokusiłem. Oczywiście nie jest to moje widzimisię, a oficjalny termin na tego typu domy na kołach, które powstają pod nazwą French Tiny House. Kolejnym przykładem na tego typu dzieło jest model Téméraire od Baluchon.

Czytaj też: Masz pomysł na dziwaczny dom? Zgłoś się i zgarnij nagrodę!

Czytaj też: Ze zniszczonego centrum handlowego do śródmiejskiej laguny

Z zewnątrz ten 6-metrowy domek wygląda ciekawie, choć zdecydowanie nie wpisze się w gusta wszystkich. Połączenie turkusu z drewnem samo w sobie zwiastuje motyw wewnątrz, który jest równie… pastelowy i jasny. Za kwestię izolacji odpowiada bawełna, len, konopie i włókno drzewne. Elektryczność zapewnia z kolei standardowe połączenie RV hookup.

Wchodząc do Temeraire wpada się do kuchni na całej szerokości, którą zajmuje szafka, piekarnik, kuchenka, zlew i mała lodówka. W pobliżu znajduje się salonik z dużymi przeszkleniami, w którym znajduje się sofa i mały piec opalany drewnem, a także stolik kawowy i dodatkowe krzesło.

Małe przesuwane drzwi zapewniają dostęp do łazienki z prysznicem, toaletą i pralką oraz mini-magazynu.W Téméraire znajduje się tylko jedna sypialnia z podwójnym łóżkiem, do której prowadzą schody zintegrowane ze schowkiem. Nie zabrakło w nawet stryszku!

Cena? Nieznana, ale wiemy, że Téméraire został już dostarczony nowym właścicielom (via New Atlas).