WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Elektryczne cacko nowej generacji Nissana, czyli oczekiwanie na Ariya

Już 15 lipca Nissan ujawni swojego elektrycznego crossovera, jakim jest model Ariya. Ten jest dla niego kluczowy.

Firma właśnie ogłosiła tę premierę, ujawniając że będzie ona miała miejsce w Yokohama w Japonii. Co ważne, Nissan Ariya Concept został zaprezentowany na Tokyo Motor Show 2019, ujawniając pomysł marki na nową dwusilnikową platformę z napędem na wszystkie koła, która zawita do oferty całego konglomeratu Renault-Nissan-Mitsubishi.

Dla Nissana jest to bardzo ważny nowy model, który będzie kluczem do powrotu do gry w świecie elektrycznych modeli, jako że LEAF nie jest już tym najlepszym. Na osłodzenie nam oczekiwań marka udostępniła następujący teaser:

Czytaj też: Oto najszybsza kobieta na świecie, ale nie ma jej już wśród nas

Jak z kolei czytamy o Nissanie i modelu Ariya:

Nissan był pionierem w dziedzinie zelektryfikowanych pojazdów na rynku masowym, zaczynając od pierwszego samochodu elektrycznego LEAF, potem elektrycznego vana e-NV200, a następnie najlepiej sprzedających się modeli e-POWER – Note i Serena.

Teraz świat szuka czegoś nowego, a Ariya Concept odpowiedziała na to wezwanie, przemyślając od nowa segment crossovera, a w tym uderzające cechy stylistyczne, wyposażenie wnętrza, przestrzeń oraz osiągi podobne do samochodów sportowych.

Ewoluował nawet element konwencjonalny, taki jak tradycyjna przednia osłona chłodnicy w oszałamiającą „tarczę” chroniącą ważną technologię stosowaną w systemie bezpieczeństwa ProPILOT.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News