Reklama
aplikuj.pl

Nokia zbuduje Internet LTE na Księżycu

nokia, internet, księżyc

Wspaniałe wieści od Nokii. Firma nawiązała współpracę, która sprawi, że Księżyc stanie się znacznie lepszym miejscem do życia.

Nokia poinformował o nowej umowie z NASA. Współpraca ma polegać na zainstalowaniu na powierzchni Księżyca technologii, która pokryje go siecią LTE. Co wiemy o tym fantastycznym projekcie?

Czytaj też: Dezinformacja na temat sieci 5G na celowniku państw Unii Europejskiej
Czytaj też: Znamy taktowania AMD Navi 21 XT
Czytaj też: Zobaczcie Oppo Find X2 w edycji League of Legends

Nokia i NASA na podbój Księżyca

Bell Labs jest należącym do Nokii odłamem firmy, który zajmuje się tworzeniem innowacji. Ich nowy projekt jest iście kosmiczny, ponieważ dzięki niemu na Księżycu pojawi się LTE. System ma posłużyć do znacznie łatwiejszego kontaktu pomiędzy urządzeniami co ułatwi eksplorowanie powierzchni. W przyszłości ułatwi to również życie na Księżycu. No bo przyznacie, że z Internetem to długo można wytrzymać na innej planecie.

Czytaj też: Sieć 5G powiększy światowe PKB o 8 trylionów dolarów
Czytaj też: Kiedy zadebiutują smartfony Huawei Nova 8?
Czytaj też: Xiaomi naładuje smartfon w 19 minut. Bezprzewodowo

Dlaczego nie 5G?

Technologia oparta będzie o 4G/LTE, ponieważ przez niemalże brak jakichkolwiek obiektów na Księżycu – taka łączność będzie działała doskonale. W planach jest jednak z czasem ulepszenie systemu do 5G. Pomysł Nokii pozwoli bez problemu na sterowanie łazikiem z placówki na Księżycu, a do tego zdalny kierowca będzie miał obraz HD.

Księżycowe 4G/LTE od Nokii będzie odporna na wstrząsy, radiacje czy ekstremalne temperatury. Pobliskie lądowanie nie przeszkodzi w działaniu systemu. Celem jest również to, aby całość była niezwykle małymi urządzeniami, które pokryją Księżyc. Nie mogę się doczekać reakcji fanatyków teorii spiskowych od płaskiej Ziemi, wymyślonym lądowaniu na Księżycu oraz przeciwników 5G. Nokia wbiła kij w mrowisko.