WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Nowa Corvette w kabriolecie porzuciła materiałowy dach, bo „nie był fajny”

W kolejnym rozdziale rozpływania się nad nową Corvette rzucamy okiem na jej dach. Twardy i solidny, a nie materiałowy, jak miało to miejsce z C7.

Chevrolet Corvette C8 w kabriolecie, to tak naprawdę pierwszy samochód z tej serii, który ma składany twardy dach. Przynajmniej jednym z powodów tej poważnej zmiany była sama decyzja projektantów. Ci uważali, że jego materiałowy odpowiednik po prostu nie pasuje do stylu samochodu.

Nad całkowicie kompozytową powierzchnią dachu pieczę stanowi zestaw sześciu elektrycznych silników, które są ponoć mniej zawodne niż tradycyjny układ hydrauliczny. Dzięki temu nowa Corvette posiada elektrycznie sterowany szklany rozdzielacz między kabiną a silnikiem, co sprawia, że można go obniżyć w ciągu 16 sekund przy prędkościach do 30 km/h.

kabriolet Corvette C8, Corvette C8 w kabriolecie, dach nowej Corvette, nowy kabriolet Corvette

Warto też przypomnieć, że Corvette 2020 w kabriolecie napędza wolnossący, 6,2-litrowy silnik V8, a więc ten sam, co zapowiedziany wcześniej model coupe. Zapewnia moc 495 koni mechanicznych i moment obrotowy rzędu 637 Nm, przekazując te wartości na tylne koła za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów z podwójnym sprzęgłem, chociaż Chevrolet wyposażył kabriolet w unikalne zawieszenie i podwozie.

ŹRÓDŁO: Motor1