Reklama
aplikuj.pl

Nowa gra CD Projekt RED! Czym będzie projekt Golden Nekker?

golden nekker

Okazuje się, że CD Projekt RED szykuje się do premiery nowej gry! Deweloperzy po cichu pracowali nad kolejną produkcją opartą o wiedźmiński świat.

Rok powrotu CD Projekt RED?

W 2020 roku CD Projekt RED pogrzebał swoją renomę. Budowany latami wizerunek zniszczono premierą Cyberpunk 2077 i gracze długo debatowali nad tym, czy firmie uda się odzyskać zaufanie graczy. Wychodzi na to, że 2022 będzie pierwszym krokiem, aby powrócić do tego, czym firma była dawniej.

Co wiemy o tym roku? Po pierwsze, Cyberpunk 2077 otrzyma wersję przeznaczoną na konsole aktualnej generacji. Gry tytuł trafi w natywnej wersji do posiadaczy PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S oraz otrzyma również ogromną łatkę 1.5, która prawdopodobnie w znaczący sposób usprawni cały tytuł. Łatek w tym roku pewnie też będzie więcej. Pamiętajmy również, że Cyberpunk 2077 może otrzymać również jakieś moduły sieciowe, które przyciągną nas do gry na więcej godzin. Nie można również zapomnieć o tym, iż istnieje szansa na premierę dużego dodatku fabularnego do gry.

Czytaj też: Gameplay Dying Light 2 wycieka w sieci

Wiedźmińskie uniwersum również może pomóc CD Projekt RED. W końcu w tym roku pojawi się łatka do Wiedźmin 3: Dziki Gon, która usprawni tytuł do wersji PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Wraz z tym patchem dostępne staną się dodatki związane z serialem Netflixa. Należę do tej chyba niezbyt licznej grupy osób, którym podoba się serialowa produkcja i za możliwość podmiany twarzy bohaterów, muzykę z serialu czy zadania inspirowane serialem dałbym się pokroić. No i nie zapominajmy jeszcze o nowej grze CD Projekt RED, czyli Golden Nekker. Zaraz, co takiego?

Golden Nekker – nowy projekt CD Projekt RED

CD Projekt RED wzięli wszystkich z zaskoczenia i ogłosili tworzenie nowej gry! Tym razem będzie to produkcja ze świata Wiedźmina, a całość ma być oparta o Gwinta. Tytuł dostępny będzie w 2022 roku i będzie to gra dla pojedynczego gracza.

Czytaj też: Czy nowa okładka Cyberpunk 2077 jest prawdziwa?

Zapewne niektórzy z Was pamiętaj, że podobna produkcja już powstała. Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi z 2018 roku był właśnie tego typu grą – przeznaczoną dla pojedynczego gracza produkcją, opartą o Gwinta. Tytuł się jednak nie sprzedawał zbyt dobrze i plany w postaci wydawania kolejnych odsłon gier trafiły do piachu. Okazuje się jednak, że CD Projekt RED ponownie podeszło do tematu i tym razem zamierzają go ugryźć z trochę innej strony. Już teraz wiadomo, że projekt Golden Nekker (nazwa tymczasowa) nie będzie Wiedźmińskimi Opowieściami.