Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzi nowa Kia Sportage 2022, czerpiąc garściami z elektrycznego EV6

Nadchodzi nowa Kia Sportage 2022, Kia Sportage 2022, nowa Kia Sportage 2022,

Wprawdzie nowa Kia Sportage 2022 już powiła się przed obiektywem w ramach licznych fotek szpiegowskich, ale dopiero teraz dostaliśmy trzy ważne rendery w formie zwiastuna, które ujawniają nie tylko nadwozie, ale też kabinę tego nadchodzącego modelu.

Wielka maszyna o nazwie „kampanii promocyjnej” nowej Kii Sportage 2022 ruszyła już pełną parą i choć jedyne, co dostaliśmy, to trzy poniższe rendery, to i tak te zdradzają więcej, niż często nawet kilkanaście zwiastunów od innych producentów. Oprócz zacienionego nadwozia i kabiny, poznaliśmy też szczegóły samej premiery, która obędzie się już we wtorek 8 czerwca. Co więc możemy powiedzieć na temat samych renderów? W skrócie po prostu tyle, że Kia postarała się i to z nawiązką.

Czytaj też: Wielka premiera Kia K8. Luksusowy sedan z nowym designem marki

Nowa Kia Sportage 2022 pokazuje sporo na renderach

Zacznijmy może od wnętrza, bo tak się składa, że kabina nowej Kii Sportage 2022 zadziwiająco bardzo przypomina kabinę z elektrycznego EV6, który zadebiutował przed kilkoma tygodniami. W rzeczywistości pomijając nawiewy klimatyzacji oraz samą kierownicę, Sportage 2022 otrzyma praktycznie identyczną deskę rozdzielczą z wielkim, zakrzywionym panelem szklanym z dwoma wyświetlaczami. Na niej – tuż za kierownicą – znajdzie się zestaw cyfrowych wskaźników, a po prawej system infotainment. Tuż pod nim postawiono na kilka przycisków, ale ogólny charakter tego modelu pozostał możliwie najbardziej minimalistyczny.

Czytaj też: Prototyp Kia Sportage 2022 dostrzeżony w bezruchu

W kwestii nadwozia Kia Sportage 2022 producent połączył ze sobą styl znany z modelu Tucson Hyundaia, co przejawia się w przednich światłach i konstrukcji kratki, podczas gdy reszta nadwozia ewidentnie sięga po styl z K5 i EV6. Linie nadwozia tego crossovera widać, jak na dłoni, co pozwala szczególnie przypatrzeć się łukowatej linii dachu, czy wypukłej linii na profilu bocznym tuż przed tylnymi światłami. Trudno nie dostrzec też całkowicie przeprojektowanych kierunkowskazów na tyle i przeniesieniu lusterek bocznych ze słupka A na drzwi.

Czytaj też: Zdjęcia Kia Niro 2022 podczas testów

Wszystkie pozostałe szczegóły na temat modelu Kia Sportage 2022 poznamy już praktycznie za tydzień. Próżno więc spekulować co do napędów, czy technologii, ale w dobie wszechobecnej elektryfikacji i wspomagania kierowców doskonale spodziewamy się, co dokładnie zgotuje nam Kia. Najpewniej ten nowy model trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.