Reklama
aplikuj.pl

Prototyp Kia Sportage 2022 dostrzeżony w bezruchu

Prototyp Kia Sportage 2022 dostrzeżony, Prototyp Kia Sportage 2022, Prototyp Kia Sportage

To nie pierwszy raz, kiedy możemy zobaczyć ten model, ale i tak nie ominiemy tej okazji. Zwłaszcza że ten prototyp Kia Sportage 2022 został dostrzeżony na parkingu, co pokazuje nam tego crossovera w bezruchu.

Prototyp Kia Sportage 2022 na parkingu

Chociaż początkowo ten crossover został zaprojektowany specjalnie dla Chin, to Kia postanowiła przerobić go dla Stanów Zjednoczonych i Europy. Niestety chociaż ta okazja była najlepsza, żeby podejrzeć wszystkie szczegóły Kia Sportage 2022, sam prototyp został solidnie zakryty kamuflażem i fałszywymi panelami.

Czytaj też: Pierwsza elektryczna Kia nadal testowana w ciężkim kamuflażu
Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Kia Niro 2022 zwiastują nową generację
Czytaj też: Kia zajmie się stworzeniem platformy dla pojazdów wojskowych nowej generacji

Możemy więc przyjrzeć się tylko ogólnym proporcjom Kia Sportage 2022 i rzucić okiem na niektóre jego cechy konstrukcyjne pod ukryciem. Widzimy przykładowo chowające się za maską nowe kanciaste reflektory, czy nową, bardziej widoczną osłonę chłodnicy. Tył został jednak zakryty aż za bardzo.

Czytaj też: Nowa era marki Kia rozpoczęta w sylwestrowym stylu
Czytaj też: Kia Stinger nowej generacji, to jeden wielki znak zapytania
Czytaj też: 
Kia zmieni się nie do poznania w 2021 roku

Warto przypomnieć, że Kia Sportage 2022 będzie dzielić swoją platformę z nowym Hyundaiem Tucson. Oznacza to, że w zależności od rynku będzie dostępnych kilka opcji układu napędowego, a w tym tradycyjne silniki benzynowe i wysokoprężne, a także jednostki zelektryfikowane z napędem na przednie i wszystkie koła.