WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowa Mazda 3 zadebiutowała w USA

Nowa Mazda 3 zadebiutowała w USA

Oddział Mazda Mexico nieoczekiwanie ujawniła przed premierą nowy model, jakim jest Mazda 3 2.5 Turbo, który trafi na rynek Amerykański. Później jednak to samo zrobił oddział amerykański, co podkreśliło, że premiera poza granicami USA pozostaje tajemnicą.

Amerykański wariant nowej Mazdy 3 oficjalnie zadebiutował z turbodoładowanym 2,5-litrowym silnikiem o mocy 227 koni mechanicznych i momentem rzędu 420 pod maską. Jednak te osiągi są na wyciągnięcie ręki 87-oktanowej benzyny, którą warto zastąpić jej 93-oktanowym odpowiednikiem.

Lepsze paliwo sprawi, że silnik SkyActiv-G 2.5T odblokuje dodatkowe 23 KM i 14 Nm, dzięki czemu Mazda 3 uzyska moc rzędu 250 KM i moment obrotowy na poziomie 434 Nm. Te cyferki trafią na wszystkie koła za sprawą automatycznej skrzyni biegów (via Motor1).

Dostępna w wersjach hatchback i sedan, Mazda 3 2.5 Turbo 2021 jest standardowo wyposażona w 18-calowe czarne felgi, 8,8-calowy system informacyjno-rozrywkowy, łopatki zmiany biegów i 12-głośnikowy system dźwiękowy Bose. To jednak nie koniec, bo wśród dodatków znajdziemy wyświetlacz head-up, dwustrefową klimatyzację, podgrzewane przednie fotele i lusterka, adaptacyjne reflektory LED i DRL, a także automatyczne wycieraczki i wsparcie dla Android Auto i Apple CarPlay.

Czytaj też: Nowy VW Golf Alltrack pierwszy raz w obiektywie

Większy wydatek za pakiet Premium Plus zapewni Waszemu modelowi Mazda 3 2.5 Turbo 2021 spojler na bagażniku sedana albo dachu hatchbacka, więcej systemów bezpieczeństwa i asystujących oraz ulepszona wersja 360-stopniowego systemu View Monitor.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News