Reklama

Tańsze i wytrzymalsze akumulatory w Teslach już za rok

Tesla akumulatory, akumulatory nowej generacji, tańsze akumulatory Tesla, technologia baterii Tesla

Jak sugerują raporty, Tesla zamierza wprowadzić na rynek nowy, tańszy i przede wszystkim bardziej wytrzymały pod kątem żywotności zestaw akumulatorów do Modelu 3 w Chinach.

Ten może zrównoważyć koszty pojazdów elektrycznych z konkurencją z silnikami spalinowymi, co jest kluczowe w imię “elektrycznej przyszłości na drogach”. Plotkuje się, że nadchodzący akumulator będzie miał żywotność miliona mil, czyli ponad 1,6 miliona kilometrów, zanim będzie trzeba go wymienić.

Ostateczne specyfikacje nowych akumulatorów nie zostały jeszcze potwierdzone. Jednak Reuters poinformował (via Auto Express), że w ogniwach będą stosowane substancje chemiczne o niskiej zawartości kobaltu a nawet zupełnie bez niego. Podobna sprawa dotyczy dodatków chemicznych i powłok, które pozwolą akumulatorowi dłużej magazynować więcej energii i uczynią go bardziej odpornym na obciążenia związane z szybkim ładowaniem.

aktualizacja Tesli, Model S, Model X, przyspieszenie Tesli, aktualizacja zwiększająca wydajność Tesla

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, obiecał zaprezentować najnowsze osiągnięcia firmy w dziedzinie technologii akumulatorów podczas specjalnego wydarzenia pod koniec tego miesiąca. Jednak pandemia koronawirusa i globalne ograniczenia co do podróży mogą przesunąć tę konferencję.

Czytaj też: Ostatnie z ostatnich McLaren 600LT Spider Segestria Borealis

Tesla wprowadzi również nowy, wysoce zautomatyzowany proces produkcji akumulatorów, który obniży koszty pracy i zwiększy produkcję, aby zaspokoić popyt na rozwijających się rynkach, takich jak Chiny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News