Reklama
aplikuj.pl

Prototyp nowego coupe BMW serii 2 w obiektywie

Nowe BMW serii 2 występowało w swoich prototypach już kilka razy, ale tylko w wydaniu Active Tourer. To więc pierwszy raz, kiedy mamy okazję spojrzeć na nowe coupe serii 2.

Nowe coupe BMW serii 2 (G42 2) dostrzeżono w Meksyku na publicznych ulicach i tak naprawdę nic w tym dziwnego. Według raportów to właśnie w Meksyku, a dokładnie w fabryce firmy w San Luis Potosi będzie produkowane to coupe niemieckiego producenta.

Obecnie prototyp przedprodukcyjny sprawia wrażenie prototypu zdecydowanie wczesnego, na co wskazuje naprawdę solidny kamuflaż. Na jego podstawie nie mamy nawet pewności, czy finalnie to BMW serii 2 coupe przyjmie swoją charakterystyczną gigantyczną kratkę.

W tym wydaniu prototyp przyjął dwie okrągłe rury wydechowe na obu końcach zderzaka, co sugeruje standardową, a nie podkręconą wersję (M2). Są to wprawdzie jedynie domysły, bo w stu procentach możemy być pewni wyłącznie tego, że nowa generacja BMW serii 2 będzie miała układ napędowy na tylne koła.

Czytaj też: Pojedynek Lamborghini, czyli Aventador SVJ kontra SV

Wiemy też, że będzie bazować na platformie CLAR (tej samej, z której korzysta seria 3) i otrzyma nowe opcje silnika, a w tym sześciocylindrowy silnik.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News