WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe ikony położenia w Mapach Google na Androida

Użytkownicy Androida w końcu doczekają się aktualizacji, która do Map Google doda możliwość zmiany ikony, która symbolizuje na mapie nasze położenie. Zamiast nudnej strzałki możemy wybrać  samochodzik.

Samochodzik zamiast niebieskiej strzałki

Dla użytkowników iPhone’ów i iPadów możliwość zmiany w Mapach Google standardowej strzałki na inną ikonkę nie jest nowością. Już w 2018 roku wprowadzono dla nich taką możliwość udostępniając ikony trzech samochodzików – zielonego pickupa, żółtego SUVa i czerwonego sedana. Taka drobna kosmetyczna zmiana bardzo przypadła do gustu korzystającym z aplikacji. To miły dodatek, który wkrótce mieli dostać również użytkownicy Androida.

Czytaj też: Google Pay bez autoryzacji PIN-em – ważna zmiana dla wszystkich użytkowników

Czytaj też: Microsoft Teams z nowymi funkcjami

Czytaj też: Microsoft Edge zyskuje zupełnie nowe funkcje

Okazało się jednak, że Android musi trochę poczekać. A właściwie więcej niż trochę, bo aż dwa lata. Dopiero teraz Google rozpoczęło wdrażanie nowych aktualizacji, które pozwolą na zmianę ikony położenia. Teraz również osoby korzystające z Androida będą mogły zmienić niebieską strzałkę na któryś z dostępnych samochodzików – żółty, zielony albo czerwony.

Jak to zrobić?

Wystarczy po uruchomieniu nawigacji kliknąć w niebieską strzałkę i wybrać, który samochodzik najbardziej nam odpowiada. Mapy Google wyświetlą trzy dostępne opcje, które oczywiście w każdej chwili możemy zmienić.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News