WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nowe karty Nvidia Ampere przetestowane!

Coraz więcej mówi się o nadchodzących kartach graficznych od Nvidia. Właśnie w sieci pojawił się test dwóch nigdy wcześniej niewidzianych modeli.

Testy zostały wykonane w Geekbench. Nie mamy pojęcia, czy są to grafiki Ampere czy może coś całkowicie innego. Firma znana jest ze zmiany nomenklatury grafik w ostatnim momencie, więc pod tym względem wszystko jest możliwe. Najpewniej jednak będą to konstrukcje Ampere 7 nm.

Pierwsza z nich ma 7552 rdzeni CUDA i 118 SM. Plotki dotyczace 128 rdzeni na SM są błędne. Karta taktowana jest zegarem 1,11 GHz co oznacza moc obliczeniową równą 16,7 TFLOP. Karta ma też 24 GB pamięci. Uzyskuje ona 184096 punktów w Geekbench, czyli prawie o 40% więcej niż RTX Titan. Wynik jest więc ogromny i AMD ciężko będzie go powtórzyć.

Druga z kart ma 6912 rdzeni CUDA i 108 SM. Taktowana jest ona zegarem 1,01 GHz – moc obliczeniowa jest równa 13,9 TFLOP. Karta ma 47 GB pamięci, co może po prostu oznaczać jej błędną interpretację przez benchmark. Tym razem uzyskany wynik wynosi 141654 punkty, czyli również troszkę więcej niż RTX Titan.

Geekbench rzadko się myli, czyli możemy z dużym prawdopodobieństwem założyć, że Nvidia pracuje nad takimi konstrukcjami. Jak sami widzicie będą one bardzo wydajne, więc AMD najpewniej znowu będzie miało co nadganiać.