Reklama

Nowości w Petal Maps – transport publiczny i trasy rowerowe

petal maps nawigacja

Petal Maps czyli aplikacja z mapami Huawei dostaje kilka sporych usprawnień, które z pewnością przypadną do gustu użytkownikom tęskniącym za Google Maps.

Co nowego w Petal Maps?

Po sankcjach nałożonych na Huawei przez Stany Zjednoczone firma straciła dostęp do usług Google. By nie stracić klientów musiała szybko zacząć tworzyć zamienniki popularnych aplikacji, takie jak np. Petal Maps. Na razie aplikacja działa jako tako, ale do Map Google dużo jej jeszcze brakuje. Ale nie ma się co dziwić, w końcu usługa Google jest na rynku od wielu lat, a Petal Maps to świeża apka.

Czytaj też: realme Smart Bulb – inteligentna żarówka RGB w Polsce
Czytaj też: Nowa funkcja Messengera będzie chronić nieletnich użytkowników
Czytaj też: Dogecoin idzie w górę dzięki Elonowi Muskowi

Huawei stale ją rozwija i usprawnia, przez co korzystanie z niej staje się przyjemniejsze i łatwiejsze. Tym razem dodano do niej transport publiczny a także opcję planowania tras rowerowych. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej planować podróże, bo w aplikacji znajdą się informacje o rozkładach jascy, trasach między przystankami czy czasie jazdy. ta opcja na razie dostępna jest w takich krajach jak: Australia, Belgai, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia i Szwajcaria. Zaś do Polski i kilku innych państw trafią trasy rowerowe.

Z czasem obie opcje dostępne będą w kolejnych państwach tak, by wszystkie wspierane tynki miały do nich dostęp.