Reklama
aplikuj.pl

Nowy Genesis GV70 wyszpiegowany w Korei

Nie tak dawno Genesis po raz pierwszy zapowiedział luksusowego crossovera GV70, a teraz otrzymaliśmy jego nagranie podczas testów na drogach publicznych.

Genesis GV70 nagrany podczas testów

Tak naprawdę Genesis GV70 został po raz pierwszy szpiegowany prawie rok temu na torze Nurburgring i choć widywaliśmy ten samochód od czasu do czasu, nadal nosi na sobie ciężki kamuflaż, pokazując to, co zwykle.

Ten rywal BMW X3 i Audi Q5 ma zostać ujawniony pod koniec tego roku, a z oficjalnych informacji obecnie wiemy tylko tyle, że ten luksusowy crossover, będący mniejszym odpowiednikiem GV80, otrzyma napęd na tylne koła, a jego prototypy będą poddawane testom przez około miesiąc.

Chociaż GV70 jest okraszony kamuflażem, łatwo zauważyć, że stylizacja nie odejdzie zbyt daleko od korzeni i rozwiązań z GV80. Światła podzielone na dwie linie nadają całości ciekawego wyglądu, a wielką maskownica podkreśla jego masywność razem z dwoma wlotami po bokach, które pełnią jednak tylko funkcję ozdobną.

Czego możemy być pewni z Genesis GV70?

Nie jest głupim myślenie, że Genesis GV70 będzie miał wiele wspólnego z G70, który niedawno został poddany liftingowi. Oczekujemy tym samym obecności nowego 10,25-calowego systemowi infotainment w konsoli środkowej, jak i cyfrowego zestawu wskaźników za kierownicą oraz szeregu innych dodatków technologicznych, takich jak ładowanie i aktualizacje bezprzewodowe.

Czytaj też: ABT RS4-S, czyli podkręcone Audi RS4 Avant

Po stronie napędu oczekuje się znaleźć pod maską GV70 (zależnie od rynku) turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2,5 i 3,5 litra oraz 2,2-litrowego diesela. Wiemy, że Genesis szykuje też w pełni elektryczną wersję, która ma zadebiutować gdzieś w 2021 roku, a po stronie przełożenia napędu dostępne będą zapewne wersje z tym na tylne i wszystkie koła.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News