Reklama
aplikuj.pl

Nowy Mercedes Klasy E w kabriolecie i coupe dostrzeżony

Nowa Klasa E, Mercedes Klasy E, lifting Klasy E, lifting Mercedes 2020,

Chociaż Mercedes wrzucił już na rynek odświeżonego sedana swojej Klasy E, kwestia kabrioletu oraz coupe ciągle jest owiana tajemnicą, którą nieco rozwija nowe wideo.

Na poniższym filmie możemy rzucić okiem na prototypy wspomnianego coupe i kabrioletu nowej Klasy E Mercedesa. Umówmy się jednak – jako że fabryki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, nie jest jasne, kiedy wejdą do sprzedaży, ale w Europie powinny zadebiutować już przed końcem roku.

W tym momencie Mercedes stara się tylko pokryć przód i tył tych pojazdów stosownym kamuflażem, więc samochody widzimy praktycznie w pełnej krasie. Nic jednak dziwnego – zmian jest niewiele.

Reflektory wydają się mieć nieco ostrzejszy kształt, a samo umiejscowienie kamuflażu sugeruje poprawki do stylizacji dolnej konsoli. Z tyłu z kolei światła ewidentnie przejdą większe zmiany, więc po prostu Mercedes nie oddali się za bardzo od odświeżonego sedana.

Będą więc zapewne dostępne z najnowszą wersją systemu multimedialnego MBUX Mercedesa, który zawiera 12,3-calowy ekran pośrodku i 12,3-calowy cyfrowy wyświetlacz wskaźników.

Czytaj też: Odświeżony Volkswagen Tiguan na zdjęciach szpiegowskich

Można z kolei oczekiwać, że coupe i kabriolet nowej Klasy E zyskają zaktualizowane silniki od odświeżonego sedana. E450 ma teraz do zaoferowania 3-litrowy turbodoładowany rzędowy silnik z sześcioma cylindrami i technologią łagodnej hybrydy EQ Boost, a jego moc wynosi 362 KM i 500 niutonów. W wariancie hybrydowym plug-in E350e zastosowano czterocylindrowy silnik spalinowy i elektryczny o łącznej mocy 315 KM i momencie obrotowym 700 Nm. Podstawowym modelem jest E350 z czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 255 KM i 370 Nm.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News