Reklama
aplikuj.pl

Orange pokazuje jak zmienia się użycie sieci w czasie epidemii

Od kilku tygodni Polacy są bardziej online niż kiedykolwiek wcześniej. Panująca epidemia poniekąd zmusza nas do wzmożonego wykorzystania Internetu. O tym jak bardzo wzrosło zużycie sieci pokazuje Orange.

Więcej rozmawiamy przez telefon

Choć zazwyczaj mówi się o Internecie, największy wzrost widać w czasie prowadzonych rozmów. Klienci Orange rozmawiają przez telefony komórkowe 40% dłużej niż w czasie przed epidemią.

Zobacz też: Dodatkowy pakiet 5 GB za 5 zł w Orange na kartę

Wzrost czasu rozmów na wyraźne powiązanie z wydarzeniami w kraju. Rekordowy był pod tym względem 14 marca, czyli dzień wprowadzenia stanu epidemii. Drugi duży skok pojawi się 24 marca, czyli w dniu wprowadzenia owych ograniczeń przemieszczania się. Natomiast gwałtowny wzrost czasu rozmów można obserwować od 11 marca, czyli dnia ogłoszenia zamknięcia szkół.

Zużycie Internetu rośnie, ale już nie tak mocno

Transmisja danych w sieci komórkowej Orange nie wzrosła mocno, bo o 1/5. To spory skok, ale oczywiście nie aż tak mocny jak w przypadków rozmów.

Znacznie wzrosło za to zużycie domowych sieci Wi-Fi, bo o 1/3. To pokazuje, że jednak faktycznie znacznie więcej czasu spędzamy w domach.

Warto też zauważyć, że zużycie Internetu rosło w podobnym okresie co czas prowadzenia rozmów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News