WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy Opel Astra sięgnie po hybrydę i wysoką moc

Nowy Opel Astra sięgnie po hybrydę i wysoką moc

Nowa Astra będzie równie odważna, co nowa Mokka, sięgając po zarówno tradycyjne, jak i hybrydowe układy napędowe i zmieniając się nie do poznania na platformie EMP2 grupy PSA.

Nowy Opel Astra 2021

Tak przynajmniej wynika z raportu Autocar, który to przybliża nam przyszłość nowej Astry za sprawą m.in. słów wiceprezesa designu firmy Opel. Z tego, co możemy przeczytać, nowa Astra będzie napędzana trzy- i czterocylindrowymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, ale nie zabraknie dwóch hybrydowych układów typu plug-in.

Czytaj też: Opel Monza powróci? Elektryczna szansa na crossovera
Czytaj też: GT X Experimental – w przypadku elektrycznych samochodów Opel celuje w „wizualny detoks”
Czytaj też: Opel Corsa szóstej generacji pójdzie w elektryczność

Według tego samego raportu, silniejszy z dwóch PHEV będzie zarezerwowany dla najwyższej klasy Astry OPC/VXR z systemem odziedziczonym po modelu Grandland X Plug-In Hybrid4. To oznacza, że ten hot hatch będzie miał napęd na wszystkie koła i łączną moc 296 KM i 450 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Opel idzie w elektryczność! Wiemy kiedy zadebiutuje elektryczny Movano
Czytaj też: Premiera Opel Crossland 2021, czyli zaktualizowany wygląd i nowa technologia
Czytaj też: Opel Mokka 2021 już oficjalnie, a zmian cała masa

Jeśli Astra OPC odziedziczy sprzęt po Grandland X Plug-In Hybrid, oznacza to, że będzie wykorzystywał turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, dwa silniki elektryczne i prawdopodobnie tę samą ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów. Crossover ma akumulator 13,2 kWh zapewniający 50 km zasięgu w trybie elektrycznym, na 50 kilometrów zasięgu elektrycznego..

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News