Reklama
aplikuj.pl

Nowy Silent Hill będzie szalenie popularny

silent hill, remake silent hill, konami

Mamy nowe przecieki na temat Silent Hill. Produkcja raczej podąży drogą sukcesu Resident Evil.

Zdaje się, że Konami jednak coś tam dłubie przy Silent Hill. Firma oficjalnie zaprzecza jakoby pracowała nad nową wersją swojej popularnej serii, ale… nie kłamią. Okazuje się bowiem, że grę tworzy po prostu SIE Japan Studio.

Jeśli produkcja jest tworzona przez Sony Interactive Entertainment Japan Studio to jest to kolejna wskazówka na temat ekskluzywności domniemanego tytułu. Dotychczas uznalibyśmy, że produkcja będzie ekskluzywna dla konsol PlayStation, ale patrząc na ostatnie większe otwarcie się Sony na PC – zapewne po roku gra mogłaby trafić na komputery.

Czytaj też: Just Cause 4 za darmo! Kiedy Epic Games Store zwariuje?

Nowy Silent Hill miałby być również soft-rebootem. Nowa gra stanie się zatem idealnym momentem dla nowych graczy, aby dołączyć do przygody Konami… czy raczej Sony Interactive Entertainment Japan Studio. Silent Hill nie zrywa z wydarzeniami z przeszłości, ale zejdą one na dalszy plan w formie ciekawostek dla wieloletnich fanów. Teraz będą się liczyć głównie nowości.

Jeśli powstanie gra bardzo dobrej jakości, to może okazać się, że Silent Hill zyska popularność tak jak teraz odnowione odsłony Resident Evil 2 i 3 przed, którymi pojawił się soft-reboot Resident Evil 7: Biohazard. Sam dałem się w ten sposób wkręcić w RE i coś czuję, że na nowej generacji przepadnę w Silent Hill.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News