Reklama
aplikuj.pl

Nowy zwiastun Hyundaia Ioniq 5

Hyundai 45, produkcyjna wersja Hyundai 45, koncept Hyundai 45, testy Hyundai 45, prototyp Hyundai 45,

O samochodach Ioniq będziemy jeszcze przez jakiś czas wspominać, jako o „Hyundai Ioniq”, choć to kwestia czasu. Zwłaszcza że nowy zwiastun Hyundaia Ioniq 5 przybliża nas do premiery nowych EV.

Zwiastun Hyundaia Ioniq 5

Warto przypomnieć, że samochody Ioniq wkrótce będą nie należeć bezpośrednio do Hyundaia, a wydzielonego oddziału Ioniq. Hyundai ze swoją dywizją samochodów elektrycznych zrobił bowiem podobnie, jak niegdyś z marką Genesis dla luksusowych modeli.

Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Hyundai Bayon 2021. Kompaktowy crossover już w akcji
Czytaj też: Hyundai Mistra 2021 w świetle reflektorów. Elektryczna wersja pewna
Czytaj też: Platforma E-GMP Hyundaia ujawniona. Na niej powstaną nowe EV

Elektryczny Hyundai Ioniq 5 z premierą planowaną na pierwszą połowę następnego roku, wygląda tak, jak Concept 45, co widać po tych ostrych kształtach i kwadratowych reflektorach LED. Zgodnie z wczesnymi oczekiwaniami ten model będzie kosztował od 150000 do 170000 zł, gwarantując nową platformę i elektryczny układ napędowy.

Teraz ujawniony 30-sekundowy materiał przypomina nam, że Ioniq 5 jest na dobrej drodze do ujawnienia na początku 2021 roku i będzie służyć jako dedykowany pojazd elektryczny zbudowany na platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP).

Czytaj też: Hyundai kupi Boston Dynamics dla robotycznych samochodów?
Czytaj też: Hyundai zapłaci grube miliony za wadliwe silniki
Czytaj też: Malutki crossover Hyundaia wyszpiegowany z cieniutkimi kołami

Wprawdzie na samym zwiastunie nie ma w ogóle samochodu, ale wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie pozwalają nam podejrzeć ten model spowity w kamuflażu.