Reklama
aplikuj.pl

Hyundai kupi Boston Dynamics dla robotycznych samochodów?

Hyundai kupi Boston Dynamics dla robotycznych samochodów

Według raportu Bloomberga Softbank prowadzi obecnie rozmowy z Hyundaiem w sprawie sprzedaży swojej firmy Boston Dynamics. Podobno transakcja może być warta nawet 1 miliard dolarów, a dzięki niej z czasem doczekamy się robotycznych samochodów.

Samochody-roboty od Hyundaia

Hyundai ponoć interesuje się robotycznym psem Spot Boston Dynamics nie bez powodu, bo w rzeczywistości firma niegdyś nie żartowała z chodzącymi samochodami. Najpewniej ten południowokoreański producent samochodów zwyczajnie chce wziąć na warsztat Spota i w miejsce jego nóg zamontować koła.

Czytaj też: Ten sprej zmienia wszystko w przemieszczające się roboty
Czytaj też: Robot BladeBUG nowym sojusznikiem turbin wiatrowych
Czytaj też: 360 S9 – test robota sprzątającego

Łączy się to z ogłoszeniem, że przed kilkoma tygodniami Hyundai ogłosił utworzenie nowego studio do pracy nad „pojazdami o najwyższej mobilności” (UMV), a więc pojazdami pokroju Elevate. Ten jest po prostu samochodem z możliwością uniesienia swojego korpusu na czterech nogach zakończonych kołami, dzięki czemu mógłby pokonywać ogromną ilość przeszkód na swojej drodze.

Studio New Horizons połączy doświadczenie Hyundaia w dziedzinie pojazdów, robotyki i inteligentnej mobilności, aby przesuwać granice inżynierii samochodowej i „na nowo wyobrazić sobie, jak pojazdy mogą przemierzać świat”. Świat, który zdecydowanie nie ogranicza się do zwykłych dróg, torów i szlaków poziomych, ale dotyczy również „niekonwencjonalnego i trudnego terenu”, a w tym miejsc, po których pojazdy nigdy wcześniej nie jeździły”.

Czytaj też: Co powiecie na roboty koszące trawniki, a nawet zajmujące się całym ogrodem?
Czytaj też: Walczące roboty zmienią oblicze wojny. I to wcześniej niż mogłoby się wydawać
Czytaj też: Ścienny robot DrawBo nauczy Wasze dzieci rysowania

Oczywiście takie coś zawsze dobrze sprzedaje się na papierze, ale Elevate naprawdę może odmienić los wielu akcji ratunkowych. Nie trzeba tłumaczyć, jaką rolę odgrywa czas w dotarciu do ofiar klęski żywiołowej, który ma kluczowe znaczenia dla uratowania, jak największej liczby istnień ludzkich.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, nie będzie to pierwszy raz, gdy Spot zmieni swojego właściciela. W 1992 roku Boston Dynamics wyodrębnił się z Massachusetts Institute of Technology, aby po 21 latach zostać przejętym przez Alphabet Google’a i cztery lata później trafić pod skrzydła Softbank. Teraz czas na Hyundaia?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News