WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nvidia RTX 30xx z 12 pinowym zasilaniem?

Nvidia wraz z serią GeForce RTX 30xx może wprowadzić coś całkowicie nowego. Otóż karty mogą mieć aż 12 pinowe zasilanie.

Plotki na ten temat pochodzą od FCPOWERUP. Portal ogłosił, że Nvidia zamierza wykorzystać całkowicie nowe zasilania w nadchodzącej serii kart graficznych.

Czytaj też: Thermaltake wprowadza na rynek zasilacze Smart BM2

Pobór mocy przez nowe grafiki ma przekraczać 300 W, stąd konieczność zastosowania 12 pinowego zasilania. Wcześniej widzieliśmy już ogromny radiator, który może potwierdzać tę teorię.

Pojawił się nawet schemat takiego złącza. Wygląda on jak połączone dwa złącza 6 pin. Ma ono szerokość 19 mm i rozstaw 3 mm. Ma on oferować obsługę prądu do 8,5 A. Łącznie może więc ono zapewnić do 600 W mocy.

Nowe złącze może też pojawić się tylko w kartach Founders Edition. Konstrukcje pozostałych producentów mogą korzystać ze standardowych rozwiązań. Powstaje jednak pytanie – co z zasilaczami? Najpewniej odpowiednia przejściówka będzie dodawana z kartami, co rozwiąże ten problem. Zobaczymy jednak, czy Nvidia rzeczywiście zdecyduje się na taki krok.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News