Reklama

Obejrzyj jak broń laserowa zestrzeliwuje drony z powietrza

Drone Dome, system Drone Dome, broń laserowa, broń na drony

Drone Dome to jedna z broni laserowych (C-UAS), która powstała specjalnie z myślą o niszczeniu wrogich UAV. Dziś wiemy, jak sobie radzi.

Technicznie rzecz jednak biorąc, ogólnie Drone Dome to nazwa pakietu przeciwzakłóceniowego, który wykryje i zestrzeli drona swoją zintegrowaną bronią laserową. Całościowo system jest dość prosty, bo wykorzystuje kombinację radaru, elektrooptycznego urządzenia śledzącego i broni laserowej zamontowanej w wieży.

Według firmy Drone Dome może wykrywać obiekty o powierzchni zaledwie 0,002 metra kwadratowego w obrębie 3,5 kilometra. Po wykryciu system zaczyna śledzić drona, który od tego momentu znajduje się na jego celowniku.

Reszta sprowadza się do decyzji operatora, który decyduje, czy laser ma pójść w ruch, roztopić obudowę drona i wreszcie uszkodzić elektronikę, oddając resztę zabawy w ręce grawitacji. Powyższy materiał pochodzi prosto od firmy Rafael Advanced Defense Systems Ltd odpowiadającej za ten system, która twierdzi, że Drone Dome poradzi sobie nawet z flotą dronów.