Reklama

Z obudową Mantis Sub nakręcicie materiały nawet 90 metrów pod wodą

kamera pod woda

Kamera Insta360 Pro 2 to niezwykle wysoka półka, jeśli chodzi o sprzęt do nagrywania. Ma jednak pewne ograniczenia, a jednym z nich jest brak możliwości nagrywania pod wodą. To się jednak zmienia.

Wszystko za sprawą obudowy Mantis Sub, która została opracowana na rzecz wspomnianej Insta360 Pro 2. Projekt jest uznawany za pierwszy tego typu na świecie.

Czytaj też: Vista to pierwszy taki dron z kamerą 360 stopni
Czytaj też: NAVITEL R250 DUAL – kamerka do przodu i do tyłu, coby na StopCham ładnie wideo wyglądało
Czytaj też: Alio FHD120 – test kamery do wideokonferencji i e-learningu

Konstrukcja składa się z anodyzowanego korpusu z aluminium, przezroczystych, akrylowych kopuł okalających sześć obiektywów, portów do podłączenia hydrofonu lub kabla ethernet, gwintowanych uchwytów do podłączenia dodatkowych lamp, statywu, zaworu próżniowego oraz przycisków do sterowania kamerą pod wodą.

Mantis Sub pomaga pod wodą, a Mantis Spray – na powierzchni

Po wyjściu z wody posiadacze kamery mogą nią sterować bezprzewodowo sterować dzięki użyciu Bluetooth bądź Wi-Fi. Obudowa umożliwia zejście na głębokość dochodzącą do 90 metrów. Co więcej, powstał również wariant chroniący przed przypadkowymi „chluśnięciami”, np. podczas kręcenie na jachtach.

Czytaj też: Co obserwuje kamera wewnątrz samochodów Tesli? Haker odpowiada
Czytaj też: Macie aparat Nikon i szukacie kamerki internetowej? Przestańcie!
Czytaj też: CAT S62 Pro to już nie tylko pancerny smartfon, ale kamera termowizyjna

Obudowa Mantis Spray dodatkowo zapobiega przegrzaniu sprzętu, co jest możliwe dzięki zamontowanemu wentylatorowi. Mantis Sub i Spray są dostępne w przedsprzedaży. Na obecną chwilę można je zakupić w cenie kolejno 9999 i 11 999 dolarów. Oba warianty znajdziecie pod tym adresem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News