Reklama

Vista to pierwszy taki dron z kamerą 360 stopni

Vista dron kickstarter 360 stopni

Co powiecie na iście wyjątkowego, bo ponoć pierwszego takiego na rynku drona ze zintegrowaną kamerą 360 stopni? Tym jest Vista, który na Kickstarterze został ufundowany w zaledwie trzy godziny.

Dron Vista z Kickstartera

Za Vista odpowiada firma Door Robotics z Maryland założona w 2016 roku przez parę studentów University of Maryland. Dron ten łączy sygnał wyjściowy z dwóch ultraszerokokątnych kamer, zapewniając nagrania w rozdzielczości 8K i 30 klatkach na sekundę i to nawet z odwzorowaniem głębi.

Czytaj teżJak drony usprawniają funkcjonowanie magazynów?
Czytaj też: Lot dronem Aertos 130IR w pomieszczeniach, to istna sielanka
Czytaj też: Dron pomocnik Loyal Wingman Boeinga zaliczył pierwsze testy w ruchu

Stabilizację w Vista realizuje stosowny program, śledząc po prostu ruchy drona w powietrzu, który na dodatek jest w stanie połączyć obrazy z dwóch kamer tak, aby te nie przedstawiały nawet skrawka drona. W przypadku tych kamer mowa o 21-megapikselowych matrycach Sony IMX-204, umożliwiający zszywanie 360-stopniowych ujęć do rozmiaru rzędu 40 megapikseli.

Na pokładzie Vista znalazły się cztery czujniki LiDAR, które zapewniają dronowi możliwość unikania przeszkód i śledzenia obiektów, a także tworzenia map głębi filmowanych scen. To cudo jest nawet w stanie samodzielnie poruszać się po nowych obszarach w celu ich mapowania.

Czytaj też: Lekki i mały zagłuszacz dronów? Paladyne E1000MP to poważny kandydat
Czytaj też: Autonomiczny elektryczny dron zacznie opryskiwać uprawy w USA

Czytaj też: Ten dron z piórami lata niczym jastrząb

Pokład energii zapewnia dronowi Vista wymienna bateria o wytrzymałości do 31 minut na jednym ładowaniu. W zestawie znajdzie się też prosty kontroler, a to wszystko ukryte w chromowanym quadcopterze za… połowę ceny na Kickstarterze w wysokości 1199 dolarów z planem dostaw w kwietniu przyszłego roku. Czy zadowoli Was taki dron z kamerą 360 stopni?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News