Premiera LEGO VIDIYO – układaj klocki, kręć teledyski i poznawaj muzykę!

Premiera LEGO VIDIYO - układaj klocki, kręć teledyski i poznawaj muzykę!

Marka LEGO zaprezentowała dzisiaj w pełni swój nowy produkt – LEGO VIDIYO. Dzięki współpracy LEGO z Universal Music Group stworzono zestawy, które pozwolą małym artystom na rozwijanie swojej kreatywności. Dodatkowo po raz pierwszy w historii minifigurka LEGO podpisała kontakt płytowy!

LEGO VIDIYO i pierwsza w historii minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny

LEGO zaprezentowało dzisiaj zapowiadany od dłuższego czasu zestaw VIDIYO, a wytwórnia UMG Astralwerks podpisała pierwszy w historii globalny kontrakt płytowy z minifigurką LEGO – DJ’em L.L.A.M.A., którego debiutancki singiel „Shake” będzie miał premierę 19 lutego.

Premiera LEGO VIDIYO - układaj klocki, kręć teledyski i poznawaj muzykę!

LEGO wraz z Universal Music Group stworzyło nowe zestawy o nazwie LEGO VIDIYO. powstałyz myślą o dzieciach, które marzą o artystycznej przyszłości. Zestawy rozwiną dziecięcą kreatywność i pasję do muzyki, ale nie tylko, bo pozwolą na spełnienie marzeń o reżyserowaniu, produkcji, a nawet o występie w teledysku ulubionej gwiazdy. Za ich pomocą można wyreżyserować i w bezpiecznym środowisku udostępnić własny teledysk.

Zestawy składają się z klocków LEGO, minifigurek i aplikacji dedykowanej LEGO VIDIYO, w której znajdziemy wybrane utwory z całego świata. Użytkownicy będą mogli wybrać w niej nazwę swojego zespołu, zaprojektować okładkę albumu czy wystylizować członków grupy wedle swojego upodobania. Po zeskanowaniu specjalnych płytek „Bitbits” będzie można eksperymentować z efektami specjalnymi, stylem i sposobem tworzenia muzycznych klipów. Aplikacja będzie stale aktualizowana o nowe utwory, inspirujące treści i wzmagające kreatywność zadania.

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe Blik – znamy pierwsze szczegóły
Czytaj też: Zmiany na Allegro – zakupy tylko z zarejestrowanym kontem i nowe warunki Smarta
Czytaj też: Bitcoin z kolejnym rekordem wartości!

A po stworzeniu własnego teledysku będzie można podzielić się z nim z innymi. LEGO i UMG zadba jednak o bezpieczeństwo dzieci, a każdy klip zostanie odpowiednio sprawdzony i zatwierdzony przez moderatorów, dzięki czemu wizerunek dziecka zostanie odpowiednio zabezpieczony.

Premiera LEGO VIDIYO - układaj klocki, kręć teledyski i poznawaj muzykę!

Nie lada gratką jest też wspomniany DJ L.L.A.M.A., ożywiona minifigurka, która ma zachęcać dzieci do poznawania coraz to nowych gatunków muzycznych. Ale jeśli chcecie bliżej zapoznać się z faktycznym działaniem i wyglądem takiego zestawu zapraszamy do przeczytania naszego testu. Tam dowiecie się jak działa LEGO VIDIYO, co oferuje i jak dużo frajdy może dać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Obserwuj nas w Google News