WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

AMD idzie w ślady konkurencji. Już szykuje odpowiedź na DLSS Nvidii

AMD idzie w ślady konkurencji. Już szykuje odpowiedź na DLSS Nvidii

Po tym, jak AMD zaprezentowało karty Radeon RX 6800 oraz RX 6900 XT, zaczynamy się zastanawiać, jak to będzie z konkurencją pod kątem technologicznym? Wygląda na to, że nie tak źle.

Alternatywa dla DLSS Nvidii od AMD

Dziś możemy już poczytać o tym, jaką wydajność ray tracingu zaoferuje AMD Radeon RX 6800 XT, ale nowa rodzina kart RTX „zielonych”, to nie tylko technologia RTX, ale też DLSS (Deep Learning Super Sampling).

Czytaj też: WhatNext patronem medialnym wydarzenia Google Cloud for Business
Czytaj też: FakeHunter Challenge – chętni zapolować na kilka fake newsów?
Czytaj też: Jaką wydajność ray tracingu zaoferuje AMD Radeon RX 6800 XT?

Ta doczekała się wydania DLSS 2.1 przy premierze RTX 3000, a jest to nic innego, jak technika głębokiego uczenia, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do skalowania renderowanych klatek do wyższej rozdzielczości. W skrócie – dostajemy lepszą jakość za potrzebę mniejszej wydajności.

Czytaj też: ViewSonic prezentuje nowe monitory VG2756-2K i VG2756-4K
Czytaj też: Kilka nowości dla użytkowników pakietu Office na iPadach
Czytaj też: Toshiba ogłasza nowe dyski HDD

To coś innowacyjnego, dlatego AMD przygotowuje odpowiedź na DLSS w postaci rozwiązania Super Sampling. To firma dopiero testuje i wygląda na to, że będzie ono częścią pakietu FidelityFX.

Odpowiedź AMD na DLSS obecnie nie zapowiada się jednak świetnie, bo wspomina się o niej, jako o funkcji pracującej tylko przy aktywnym ray-tracingu. DLSS z kolei to zupełnie oddzielone cacko od NVIDIA RTX.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News