WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

W pełni odrestaurowany Plymouth Superbird z 1970 roku do zgarnięcia

Jeśli mowa o samym kulcie, marka Plymouth to dla Amerykanów to, czym dla nas jest Polski Fiat… oczywiście w uproszczeniu. Jego jednym z najbardziej udanych modeli był Superbird, którego w odrestaurowanym wydaniu można właśnie zgarnąć.

Aukcja Plymouth Superbird z 1970 roku

Superbird jako jedno z największych osiągnięć Plymouth wszech czasów był produkowany tylko przez jeden rok modelowy jako bezpośredni rywal Forda Torino Talladega i był oparty na Plymouth Road Runner z szeregiem modyfikacji zainspirowanych Dodge Chargerem Daytona z 1969 roku.

Czytaj też: Ciężarówka do przewożenia broni jądrowej przeszła crash-testy
Czytaj też: Obejrzyj jak Tom Cruise szaleje w pozbawionym drzwi BMW M5 na planie Mission Impossible
Czytaj też: Nowe Infiniti QX80 spróbuje pokazać klasę na wymagającym rajdzie

Nie wiemy dokładnie, jak dużo egzemplarzy Superbird jest jeszcze z nami, jako że pierwotny plan Chryslera zakładał produkcje zaledwie 1970 egzemplarzy, ale opublikowane dane wspominają o wyprodukowaniu aż 2783. Jest to więc bardziej poglądowe, dlatego skupmy się na tym odrestaurowanym egzemplarzy, który zostanie zostanie sprzedany na aukcji podczas wyprzedaży Mecum w Las Vegas w dniach 12-14 listopada.

Czytaj też: Ford Mustang Mach 1 trafi wszędzie. WSZĘDZIE
Czytaj też: Tesla wyprodukuje baterie do łodzi pasażerskich
Czytaj też: Ten Volkswagen Golf zaskoczy każdego. Zwłaszcza na światłach

Jak podaje AutoClassics, ten Plymouth Superbird 1970 wygląda lepiej niż w momencie, kiedy wyjechał z fabryki. Napędza to 4-cylindrowy silnik 440 Super Commando z pojedynczym gaźnikiem o maksymalnej mocy 375 koni mechanicznych. Jest połączony z wytrzymałą automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moc na tylne koła.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News