WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Orange wyłącza kolejne usługi na kartę

Orange sukcesywnie sprząta w ofercie na kartę. Już za miesiąc do historii przejdą kolejne trzy usługi, z których dzisiaj już raczej prawie nikt nie korzysta.

Oferta na kartę Orange była zbyt bogata

Jeszcze kilka lat temu oferta Orange na kartę była chyba najbardziej skomplikowana na rynku. Kilka planów taryfowych, a do tego kilkadziesiąt przeróżnych usługi i krótko lub długoterminowych promocji. Niektóre z nich utrzymywane dla garstki klientów. Usług było na tyle dużo, że momentami klienci dzwoniący do Biura Obsługi potrafili zaskoczyć nawet doświadczonego konsultanta nazwą jakieś bardzo rzadkiej usługi, która faktycznie istniała.

Trzy kolejne usługi do wyłączenia

Nic więc dziwnego, że już od dłuższego czasu Orange znacząco upraszcza ofertę na kartę i wygasza jej zbędne części. Od 23 stycznia nieaktywna jest usługa Urodziny. Tym razem przyszedł czas na trzy usługi – Masz minuty i Masz SMS-y oraz Pakiet 120 minut do wszystkich w wersji jednorazowej i cyklicznej.

120 minut do wszystkich

W czasach nielimitowanych rozmów, które dostępne są za grosze lub wspólnie z pakietami internetowymi, usługa dająca 120 minut do wykorzystania wyłącznie w sieciach komórkowych brzmi dość dziwnie. Szczególnie, że kosztuje 9 zł. To normalne, że Orange postanowił go wyłączyć. Pakiety można uruchomić maksymalnie do 26 lutego, później przez 31 dni można będzie wykorzystać to, co z nich zostanie.

Masz minuty i Masz SMS-y

Masz minuty i Masz SMS-y brzmi jeszcze bardziej archaicznie. Mając aktywną usługę klienci dostawali darmowe minuty lub SMS-y po doładowaniu. Liczba minut odpowiada kwocie doładowania – 25 minut za 25 zł, 10 minut za 10 zł… W przypadku SMS-ów przyznawana jest trzykrotna wartość doładowania, czyli 30 SMS-ów za 10 zł, 60 SMS-ów za 20 zł… Usługa kosztuje 1 zł za 30 dni.

Usługi zostaną wyłączone 27 lutego.