WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

To już jutro! A na przypomnienie ostatni teaser elektrycznego VW ID.4

Już tylko dzień dzieli nas od oficjalnego debiutu pierwszego całkowicie elektrycznego crossovera Volkswagena, czyli modelu ID.4. Dziś dostaliśmy jego finalny zwiastun w postaci kilku fotek.

„Światło to nowy chrom” – powiedział Klaus Zyciora, szef projektantów Grupy Volkswagen, komentując to ujawnienie. Kontynuował, że „światło odgrywa ważną rolę, zwłaszcza w przypadku pojazdu elektrycznego. Reprezentuje energię i elektryczność, ale także ciepło i bezpieczeństwo. Światło to doskonały symbol mobilności przyszłości”.

To gadanie o światłach nie jest przypadkiem, bo dwa zdjęcia nadwozia koncentrują się właśnie na nich – tylnych i przednich. Ich wyjątkowość, wygląd i dopracowanie, ma być dla VW ID.4 tym samym, co niegdyś chrom, będący wyznacznikiem „czegoś więcej” w myśl wykończenia nadwozia.

Standardowe światła LED w ID.4 będą mogły zostać zastąpione matrycowymi reflektorami IQ.Light (wyżej) zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Czytaj też: Wyższość jak na dłoni, czyli Porsche 911 Turbo S kontra McLaren 600LT

Firma zwróciła też naszą uwagę na oświetlenie kabiny i ID.Light, czyli listwę świetlną LED zamontowana pod przednią szybą, która informuje kierowcę o różnych powiadomieniach związanych z systemami pojazdu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News