Oszustwo na IKEA. Usuńcie ten SMS Premium

ikea, oszystwo, sms

Okazuje się, że w ostatnim czasie oszustom spodobała się IKEA. Wykorzystują oni dobre imię firmy do swoich celów.

IKEA informuje o próbach oszustwa z użyciem ich marki. Przestępcy znaleźli sobie nowy sposób na wyłudzanie danych osobowych. Co podaje szwedzka firma?

Czytaj też: Ten myśliwiec zestrzelił samego siebie, czyli o F-11 Tiger
Czytaj też:
Lekki, ale solidny wojskowy dron Bug dla Brytyjczyków
Czytaj też:
Jakie nowe funkcje pojawią się w Microsoft Teams?

Oszustwo na IKEA

Firma tłumaczy po czym rozpoznać działanie przestępców.

IKEA

W związku z docierającymi do nas informacjami o wykorzystywaniu marki IKEA w próbach wyłudzenia danych osobowych lub innych form oszustwa, polegających m.in. na nakłonieniu do wysyłki wiadomości SMS Premium lub udziału w loteriach, ankietach i innych formach konkursowych, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, w przypadku otrzymania wiadomości za pośrednictwem e-mail lub portali społecznościowych, informującej o możliwości wygrania/otrzymania kuponów lub innych nagród związanych z IKEA.

Jednocześnie podkreślamy, że informacje o wszelkich konkursach organizowanych przez IKEA publikowane są zawsze na IKEA.pl lub oficjalnych profilach IKEA w portalach społecznościowych. Potwierdzamy również, że nie prosimy naszych Klientów o wysyłanie jakichkolwiek wiadomości SMS w celu potwierdzenia udziału w konkursie.

Jeśli zatem w ostatnim czasie otrzymaliście tego typu SMS to lepiej go od razu usuńcie, aby potem przez przypadek nic z nim nie naklikać. Czyżby przestępcy przerzucili się z InPost na Ikea?

Czytaj też: Lista smartfonów, które mogą dostać MIUI 12.5 w zamkniętej becie
Czytaj też:
Roaming w Wielkiej Brytanii – wracają niskie ceny
Czytaj też:
Samsung z najmniejszą sprzedażą smartfonów od blisko dekady