Reklama
aplikuj.pl

Lekki, ale solidny wojskowy dron Bug dla Brytyjczyków

solidny wojskowy dron Bug, wojskowy dron Bug, dron Bug,

W ramach nowej współpracy firmy UAVTEK i BAE Systems powstało 30 prototypowych dronów dla brytyjskiej armii. Na co pozwoli sobie solidny dron Bug?

Wojskowy dron Bug dla Brytyjczyków

Chociaż drony wojskowe kojarzymy głównie z tymi wielkimi, zabójczymi maszynami, to na froncie w przyszłości częściej będą pojawiać się zapewne drony zwiadowcze. Małe, lekkie, ale wytrzymałe i wszechstronne konstrukcje pokroju właśnie najnowszego drona Bug.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [27.12.2020]
Czytaj też: Chińskie i rosyjskie bombowce zaliczyły wspólny test
Czytaj też: Nowa artyleria USA strzela rekordowo daleko

Ten waży zaledwie 196 gramów, ale ma zasięg do 2 kilometrów i baterię pozwalającą na prace przez 40 minut. Rozpędza się do 80 km/h i co najważniejsze, zapewnia wizję w czasie rzeczywistym, mogąc radzić sobie z wiatrem wiejącym z prędkością 18 m/s, a w porywach 23 m/s.

Zdolność drona Bug do wytrzymywania warunków pogodowych sprawiła, że był to ponoć jedyny dron, radzący sobie z niesprzyjającą pogodą w tak dobrym stopniu. Dzięki temu w przyszłości brytyjscy żołnierze będą zapewne biegać z dronami Bug w kieszeni i w chwilach wątpliwości posługiwać się nimi do rekonesansu.

Czytaj też: Piloci USA Mikołajami, czyli operacja Christmas Drop
Czytaj też: Pokaz wyjątkowej współpracy i pocisku Precision Strike Missile
Czytaj też:
Piloci USA niczym Skywalker i R2-D2, dzięki SI nowego myśliwca

Obecnie jednak wojskowy dron Bug musi doczekać się ulepszeń w postaci nowych czujników oraz sprzętu integrującego go z innym wojskowym sprzętem.