WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Oto najbardziej obiecujący prototyp Corvette C8, jaki widzieliśmy

Oto najbardziej obiecujący prototyp Corvette C8, jaki widzieliśmy

W artykule Corvette Blogger znajdziemy kilka podlinkowanych prototypów nowej Corvette C8 Chevroleta, wśród których wyróżnia się zwłaszcza jeden.

Zdjęcia obejmują tak naprawdę trzy prototypy Corvette. Ten najbardziej interesujący ma od groma dziwny sprzęt do testowania, co sugeruje m.in. pęk grubych kabli, który wychodzi z okna po stronie pasażera i trafia do metalowej skrzynki z boku tylnej szyby.

Warto również zauważyć, że układ wydechowy ma dziwny układ, który łączy dwie rury razem w jeden wylot z każdej strony. Lokalizacja sprzętu sugeruje, że inżynierowie firmy oceniają układ napędowy.

Ponadto ten wyjątkowy model ma inną konsolę przednią niż standardowa Corvette. Sekcja środkowa jest zamknięta, a w projekcie znajdują się cztery wloty powietrza, podczas gdy przedni rozdzielacz również sprawia wrażenie większego. Możliwe, że jest to Corvette C8 z pakietem Z06, którego oceniali inżynierowie.

Inne samochody nie mają na sobie takiego samego wyposażenia. Jedna z nich ma jednak antenę wystającą z dachu po stronie pasażera. Zdjęcia nie zapewniają dobrego kąta, a trzecia „Corvette nie ma na sobie żadnego oczywistego sprzętu do testowania, ale nadal zdobi ją wszechobecny kamuflaż”.

Wszystko jednak wskazuje na to, że obecnie Chevrolet rozwija nową Corvette Z06.