Reklama
aplikuj.pl

Naprawdę muszę wymienić PC – oto wymagania sprzętowe Returnal

returnal

Returnal kończy ekskluzywność na konsoli PlayStation 5. Tytuł będzie teraz dostępny na komputerach PC i… nie wszyscy w niego zagrają.

Gracze PC… oto Returnal

Nie ukrywam, że wśród znajomych lubimy się przekomarzać o wyższość PC lub konsol. Oczywiście wszystko jest w żartach, bo każdy wie, że tak naprawdę dane urządzenie wpasowuje się w potrzeby danych graczy. Pozostając jednak w takim klimacie… pecetowcy, już pozwalamy Wam zagrać w tę produkcję!

Czytaj też: Fabularny dodatek do GTA Online bliżej niż myślicie

W Returnal po awaryjnym lądowaniu na zmieniającej kształt obcej planecie, Selene musi walczyć o przetrwanie. Jej drogę wieńczą kolejne porażki. A każda śmierć oznacza przymus rozpoczęcia wyprawy od nowa.

W tej strzelance rougelike planeta i twój ekwipunek zmieniają się z każdym cyklem, wymuszając modyfikację stylu walki, by sprostać coraz to nowym wyzwaniom.

Wybierz się w podróż przez zmienne labirynty Atropos samotnie lub odbądź ją z innym graczem w trybie współpracy online. Gdy nabierzesz pewności siebie, udaj się do Wieży Syzyfa, w której wraz ze wspinaczką etapy stają się coraz bardziej niebezpieczne, a umiejętności walki zostają poddane prawdziwej próbie.

Tocz starcia w morzu pocisków rodem z gatunku bullet-hell. Ulepszaj zdolności dzięki technologii obcych. Nawiąż osobistą więź z planetą, by złożyć historię Selene w całość!

Tylko te wymagania sprzętowe Returnal…

Jest tylko jeden problem. Returnal nie włączy się u wielu graczy, a na pewno u bardzo dużej liczby nie zadziała w maksymalnych detalach. Zobaczcie, jakie komputery są potrzebne do działania tej gry.

Czytaj też: Demo Forspoken rozwieje Wasze wątpliwości co do gry

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE RETURNAL

System operacyjny: Windows 10 64-bit

  • Procesor: Intel Core i5-6400 (4 core 2.7GHz) AMD Ryzen 5 1500X (4 core 3.5GHz)
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) AMD Radeon RX 580 (8 GB)
  • Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni
  • Dodatkowe uwagi: SSD zalecany

ZALECANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE RETURNAL

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel i7-8700 (6 core 3.7 GHz) AMD Ryzen 7 2700X (8 core 3.7 GHz)
  • Pamięć: 32 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA RTX 2070 SUPER (8 GB) AMD RX 6700 XT (12 GB)
  • Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Do włączenia gry potrzebne jest aż 16 GB RAMu! Na szczęście Steam pozwala sprawdzić podzespoły graczy i dzięki temu dowiadujemy się, że produkcji już nie uruchomi 31,45% graczy tej platformy. Ile procent graczy Steam włączy grę w maksymalnych detalach? Tutaj mówimy już o 14,8% użytkowników Steama. Przynajmniej 8 GB RAM, jak ja, posiada 27,14% graczy.