Pagani Huayra R chwali się brzmieniem V12 na zwiastunie

Pagani Huayra R, V12 Pagani Huayra R, V12 Huayra R

Wiedzieliśmy, że Pagani Huayra R będzie napędzana wyjątkowym, bo wolnossącym silnikiem V12 i teraz mamy na to dowód w postaci zwiastuna z rykiem tej bestii.

Dźwięk silniku Pagani Huayra R

Jako następca Zony i kolejna wersja modelu Huayra, nadchodząca wielkimi krokami Pagani Huayra R została zapowiedziana po raz pierwszy w listopadzie ubiegłego roku. Wiemy, że jako maszyna wyłącznie na tor z V12, Huayra R będzie rywalizować z Lamborghini Essenza SCV12, Aston Martin Valkyrie AMR Pro, czy Ferrari FXX-K Evo.

Czytaj też: Premiera Huayra Tricolore, czyli najmocniejszego samochodu Pagani
Czytaj też: Oto Pagani Imola, okropnie limitowany wariant Huayra, nad którym spędzono miesiące
Czytaj też: 
Obejrzyj, jak Porsche 911 GT2 RS wjechało w Pagani Huayra

Nie przedłużając, oto sam oficjalny zwiastun, przedstawiający fragment bloku silnika z dumnym “V12 R” oraz jego brzmienie pozbawione świszczącego tonu, jako przejawu doładowania.

Już wcześniej potwierdzono, że wyjątkowy supersamochód Huayra R będzie napędzany nowo opracowanym silnikiem wolnossącym o mocy ponad 900 koni mechanicznych. Taki wynik, jak na brak doładowań, będzie czymś niesamowitym.

Czytaj też: Pagani Zonda S z muzealną historią uległa wypadkowi na autostradzie
Czytaj też: Oto ostatni ze stu egzemplarzy Pagani Huayra Roadster
Czytaj też: Pagani Huayra R zaskoczy nas swoim wolnossącym silnikiem V12

Za silnik V12 odpowiada ponoć oddział AMG firmy Mercedes-Benz, który współpracował nad nim z firmą HWA. Jednostka napędowa zbliżającego się Huayra R może ponoć przekraczać 9500 obrotów na minutę.