Reklama

Oto ostatni ze stu egzemplarzy Pagani Huayra Roadster

Pagani Huayra Roadster, Pagani Huayra, ostatni Pagani Huayra

Firma Pagani ujawniła wersję Roadster swojego modelu Huayra, którego produkcja zaledwie stu planowanych egzemplarzy dobiegła końca z solidnym przytupem.

Koniec produkcji Pagani Huayra Roadster

Z okazji wyprodukowania ostatniego Pagani Huayra Roadster, firma pochwaliła się tym wyjątkowym egzemplarzem w mediach społecznościowych w krótkiej prezentacji wideo. Ta ujawnia nie tylko sam samochód, ale też wspomina o pasji do marki, jaką rozbudził w sobie właściciel tego Huayra Roadster.

Czytaj też: Pagani Zonda S z muzealną historią uległa wypadkowi na autostradzie
Czytaj też: Pagani Huayra R zaskoczy nas swoim wolnossącym silnikiem V12
Czytaj też: Zapowiedź Pagani Huayra R z nowym wolnossącym silnikiem

Chociaż początkowo klient Pagani chciał dorwać model Huayra w wydaniu coupe, a nie Roadster, to i tak nie narzekał, kiedy trafiła się okazja na jego zarezerwowanie. Nic dziwnego, jako że to wydanie jest lżejsze i mocniejsze, a na dodatek wykończone pięknym, odsłoniętym włóknem węglowym Mamba Black z kontrastującym wnętrzem głównie w kolorze żółtym.

Czytaj też: Właściciel Pagani Huayra Hermes Edition opowiada o kosztach utrzymania samochodu
Czytaj też: Obejrzyj, jak Porsche 911 GT2 RS wjechało w Pagani Huayra
Czytaj też: Oto Pagani Imola, okropnie limitowany wariant Huayra, nad którym spędzono miesiące

Jako jedyny w swoim rodzaju, ten Huayra Roadster otrzymał wyjątkowy dodatek na swoim nadwoziu w postaci tylnej płetwy nad poczwórnym układem wydechowym. Jego cena z pewnością przewyższała 10 milionów złotych, kiedy to sprzedał się w przedsprzedaży.