Reklama

Pagani Huayra R zaskoczy nas swoim wolnossącym silnikiem V12

Pagani Huayra R informacje silnik V12

Pagani Huayra R jako następca modelu Zonda R został zapowiedziany w zeszłym tygodniu razem z datą oficjalnej premiery. Dziś nowe informacje ujawniają nam szczegóły na temat jego tajemniczego napędu.

Premiera Pagani Huayra R (na zdjęciach widzimy Huayra Imola) będzie miała miejsce w ciągu następnych miesięcy, o czym poinformował sam założyciel firmy, Horacio Pagani. Już wiemy, że ten model otrzyma nowo opracowany wolnossący silnik, ale tak jak do tej pory nie znaliśmy szczegółów, dziś czerpiemy je z raportu TheSupercarBlog.

Potwierdzono właśnie, że wyjątkowy supersamochód Huayra R będzie napędzany nowo opracowanym silnikiem wolnossącym o mocy ponad 900 koni mechanicznych. Taki wynik, jak na brak doładowań, będzie czymś niesamowitym.

Za silnik V12 odpowiada ponoć oddział AMG firmy Mercedes-Benz, który współpracował nad nim z firmą HWA. Jednostka napędowa zbliżającego się Huayra R może ponoć przekraczać 9500 obrotów na minutę, a jej brzmienie wręcz “diaboliczne”.

Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży
Czytaj też: Silver Spectre Shooting Brake, czyli Rolls-Royce do potęgi
Czytaj też: Chociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać

Wspomniana moc sugeruje z kolei model przeznaczony tylko na tor wyścigowy. Dzięki temu bowiem inżynierowie będą mogli uwolnić pełen potencjał V12 i przebicie 900 koni, dzięki braku potrzeby martwienia się normami emisji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News