Reklama
aplikuj.pl

Pandemia zwiększyła zyski Shopera o ponad połowę

shoper, sklepy internetowe, pandemia koronawirusa zyski

Podczas gdy wiele firm w czasie pandemii notowało ogromny spadek zysków, Shoper zaliczał ogromny wzrost. Najwidoczniej oprogramowanie do prowadzenia własnego sklepu internetowego było tym, czego ludzie potrzebowali.

Problemy finansowe dla wielu przedsiębiorstw stały się codziennością w dobie pandemii. Jednak niektóre branże w tym trudnym okresie zaczęły więc rozkwitać. Świetnym przykładem jest Shoper sprzedający oprogramowanie do prowadzenia własnego sklepu internetowego. Firmę 15 lat temu założyło dwóch braci, którzy od sprzedawania oprogramowania na płytach CD przeszli do prężnie działającego biznesu. Szacunkowo już co piąty sklep internetowy w naszym kraju działający w modelu Saas oparty jest o ich platformę. Obecnie Shoper zatrudnia 114 pracowników, a jak twierdzą założyciele pandemia jest dla nich jednym z najlepszych okresów w historii.

W ostatnich latach obroty firmy wzrosły o 35 proc. dając co roku zysk około 27 mln zł. Jednak w 2020 roku pandemia koronawirusa zmusiła wielu przedsiębiorców do przerzucenia się na e-handel, a co za tym idzie do zakupu specjalnego oprogramowania. I wiele firm wybierało właśnie Shopera sprawiając, że zyski firmy znacznie poszybowały w górę. Właściciele szacują, że ten rok zakończy się dla nich przychodami o 72 proc. wyższymi niż w ubiegłym roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News